Bunderbos even afgesloten | Bart van der Schagt | 09-05-2013 |
I.v.m. de zoektocht naar 2 vermiste jongentjes is het Bunderbos voor wandelaars hermetisch afgesloten. Dat zal zeker vandaag (Hemelvaartsdag 2013) het geval zijn. Houdt voor de overige dagen de media in de gaten.
|
Zeer de moeite waard | Herma en Martin Schuurmans | 28-04-2012 |
Tijdens deze wandeling hebben we genoten van het fraaie Limburgse landschap, vergezichten, een bloeiend bostapijt, talrijke beekjes, verrassende tunnels met het wandelpaadje naast het stromende beekje, appelboomgaarden in bloei, schitterende bospaden, veel hoogteverschillen, houten en stalen trappen, ongekend grote slakken, eekhoorns..... Dank voor de perfect beschreven route.
|
Mooiste bossen van ... | Nico Goverde | 09-04-2012 |
Op zoek naar een conditietest i.v.m. aankomende wandelvakantie in berggebied leek deze wandeling vanuit Bunde heel geschikt. Ongeveer 20 jaar geleden heb ik een keertje het Bunderbos verkend, maar vergeten hoe mooi het hier is. Prachtige voorjaarsbloemen, fruitbloesems, volop vogelgekwetter, klaterende beekjes en vooral on-nederlandse hoogteverschillen.
Ik heb de wandeling gecombineerd met (een gedeelte van) GW 197 (Beek-Elsloo). Bij punt 3 moet je dan niet rechtsaf door de tunnel ( wel even kijken aan de andere zijde), maar linksaf langs de Hemelbeek. Na kasteel Elsloo direct rechts door het pittoreske dorpsstraatje van Elsloo. Bij Hussenberg de route naar Bunde weer oppikken.
Totale lengte is dan ca. 23 km. Een pittige tocht, maar wel door de mooiste bossen van ... Nederland!
|
Gekleurde paaltjes | Bart van der Schagt | 16-11-2011 |
N.a.v. onderstaande opmerking (waarvoor mijn dank) zijn de kleuren van de paaltjes (in de routebeschrijving) aangepast.
|
Geel paaltje | José | 16-11-2011 |
We hebben deze wandeling vandaag gedaan. Mooie route en goed beschreven, op één puntje na.
Bij punt 2 'Bovenaan, bij de spoorbaan links aanhouden (geel paaltje).....'.
Er staat echter geen geel paaltje, waardoor we rechtdoor liepen i.p.v. naar links. Omdat toen de route niet meer klopte liepen we terug tot bij de T-splitsing. Er staat wel een blauw wit en groen paaltje. als je die volgt kom je bij de ijzeren trap uit.
De routebeschrijving zou dus moeten zijn: 'Bovenaan, bij de spoorbaan links aanhouden (blauw wit groen paaltje...... enz).
|
Erg mooi, aanrader | Arjan | 16-10-2011 |
Tijdens de laatste week van september (erg mooi zomerweer!) en de eerste week van oktober (minder goed weer) 2011 heb ik een aantal Groene Wissels wandelingen gedaan: Breda, Maastricht, Bunde, Kerkrade, Hoek van Holland, Lochem en Winterswijk. Ze zijn allemaal goed beschreven. Bedankt voor deze wandelingen! Al deze wandelingen waren leuk en zeer de moeite waard, maar ik (iemand “uit de polder” in het westen) vond die vanuit Bunde, Lochem en Winterswijk de mooiste.
|
Een echte kuitenbijter | Willem | 04-08-2011 |
Het is altijd heerlijk om door Limburg te wandelen. Limburg heeft veel smalle paadjes en wandelpaden door het prachtige landschap. Inmiddels heb ik al heel wat kilometers door Limburg afgelegd maar deze was wel erg pittig, een echte kuitenbijter. De GW wandeling in Maastricht is er maar niks bij. Je gaat hier redelijk vaak op en neer in een relatief korte afstand. Het was in de spoortunnel en op sommige plaatsen door de vele regenval een beetje glibberig maar dat mag de pret niet drukken. Onderweg vele beekjes en watervallen gezien.
Het lijkt mij inderdaad een zeer mooie wandeling in de lente omdat je op het eind langs vele appel- en perengaarde gaat. Maar ook in de herfst lijkt het mij een waar pardijs in de bossen met de vele herfstkleuren.
Complimenten voor de routemaker!
|
Vlondertekst is aangepast | Bart van der Schagt | 18-04-2011 |
Ik heb de tekst over de beek/vlonderoversteek aangepast.
|
Mooie route | Jan | 18-04-2011 |
Vandaag deze route gelopen en hij is erg de moeite waard. Wij (mijn vrouw en ik) vonden de opmerking van Marjolein overigens erg nuttig, want na het eerste beekje met vlonder is er een smal en wat vaag wandelspoor naar rechts. Zonder haar opmerking hadden we beslist getwijfeld of dat de bedoeling was. Jammer dus dat deze opmerking blijkbaar niet in de route verwerkt wordt, maar gelukkig lezen wij altijd eerst het commentaar bij een route voor we gaan wandelen.
Verder wel duidelijk en heel mooi en divers, met bos, akkerranden en alles wat mooi is aan het zuiden van Limburg.
|
De beekjes van Marjolein | Bart van der Schagt | 11-04-2011 |
Marjolein heeft met haar beekjes wel gelijk. Ga ze echter niet tellen; na een vrij droge periode staan enkele van deze (soms regen)beekjes droog en zijn ze vaak als zodanig onherkenbaar. Dat zal helemaal het geval zijn in de herfst als er een lading bladeren in dat bos liggen. Toch is er goed uit te komen; er is daar maar 1 beekje met vlonder waarna je linksaf kunt slaan. Dat doe je niet; daar rechts aanhouden, dan gaat het goed.
|
In mijn top 5 Groene wissels | Marjolein | 11-04-2011 |
Vandaag deze prachtige wandeling gelopen en zoals het onderwerp al aangeeft, hij staat nu in mijn top 5 met favoriete Groene Wissels.
Op een aantal punten vind ik dat de routebeschrijving iets duidelijker zou kunnen.
Onder punt 1, het beekje met vlonder: dit is het derde beekje in totaal en het tweede beekje dat van een vlonder is voorzien.
Bij punt 2 'kort na de spoorbaan', duidelijker is: bovenaan, bij de spoorbaan links aanhouden (geel paaltje), wat verderop RA enz.
Verder niets dan complimenten voor de route!
|
Bunde Geuller en Bunderbos | Van de Velde | 12-08-2010 |
In mijn reactie schreef ik Broekhuizen. Het moet zijn Broekhoven.
|
Bunde Geuller en Bunderbos | Van de Velde | 12-08-2010 |
Vandaag deze prachtige wandeling gemaakt. Mooi weer en fraaie paden door de hellingbossen. Een heel goede beschrijving maakt het feest compleet. We zijn bij Broekhuizen noch doorgelopen naar spoorwegovergang in Elsloo en van daar terug naar de tunnel om de beschreven route te vervolgen. Juist door de prachtige omgeving wilden we daar nog wat langer lopen, al zitten er flinke kuitenbijters tussen. Een onvergetelijke tocht in een bizonder bos. Dank je wel maker.
|