Barneveld Centrum | Pieter Westendorp | 28-10-2012 |
Het wordt eentonig, maar ook dit was een schitterende en zeer afwisselende wandeling. Het stukje langs het talud van de snelweg was corvee maar soms is dat onvermijdelijk bij een wandeling. Mooi plaatsje ook, Barneveld. We hadden geen enkele moeite met de routebeschrijving. Complimenten.
Jan en Pieter
|
Oversteek Plantagelaan naar Achterveldseweg | Bart van der Schagt | 01-06-2012 |
Vandaag toch maar eens bij de Plantagelaan/Achterveldseweg ter plekke polshoogte wezen nemen. Sinds het uitzetten van deze wandelroute is daar het e.e.a. behoorlijk veranderd, sterker nog: het eerste deel van die Achterbergseweg is zelf opgebroken en nu een grasbaan met fietspad. Geen wonder dat u en ik er niet meer uitkwamen. De routebeschrijving is nu weer helemaal up-to-date naar de huidige situatie.
|
Reactie op Wil Molenaar | Bart van der Schagt | 28-05-2012 |
Wil, bedankt voor je aanvullingen: nu moet het daar goed gaan...
|
Beschrijving wandeling 83 | Wil molenaar | 28-05-2012 |
Voor ik aan de wandeling begon niet naar de opmerking van Bart gekeken, want dan waren we eeen beetje voorbereid geweest Ook wij gingen fout.
Na het oversteken van Plantagelaan, kom je nl.uit bij een andere straatnaam (Narcisstraat geloof ik). De tekst is nog steeds niet erg duidelijk, voorstel.
'aan de overkant LA, je steekt dan eerst een straat over (de Narcisstraat), loopt nog een tiental meters RD met een bochtje en daarna de eerstvolgende weg RA' (Achterveldseweg, geen bordje kunnen ontdekken: op de grote vierkante ANWB borden staat wel afslag Achterveld aangegeven.)
Een schitterende wandeling ook bij warm weer goed te doen.
De ervaring van het lopen door metershoge fluitekruid was voor ons best een uitdaging. we hebben het er zonder schrammen van afgebracht.
|
Achterveldseweg | Bart van der Schagt | 26-05-2012 |
Na een enkel woordje in de routebeschrijving te hebben verandert moet het nu iets duidelijker zijn. Hier toch een toelichting: na het beekpad nader je een groot complex kruispunt (dat zie je niet) waar je als voetganger niet rechtdoor kunt en mag. Daarom moet je RA, wat verderop naar links via een fietspad de Plantagelaan oversteken en op de daarachter liggende Achterveldseweg (er staat daar een straatnaambordje!) LA en met de rechterbocht daarvan meegaan . Je loopt dan op de Achterveldseweg in de richting van een eind verderop gelegen snelwegviaduct, die zie je in de verte al...
|
Prachtige dag en Achterveldseweg | AR Neuteboom | 26-05-2012 |
Zonnig, met een aangenaam briesje, een prachtige wandeldag. Vooral het stukje door Klein Bylaer, een terrein van Geldersch Landschap, was een aangename verrassing met natte heidevelden, bloeiende irissen, kikkers, genieten!
Het stuk bij de Achterbergseweg ging bij ons ook niet goed. Graag hier toch eens naar kijken, want het fietspad volgend sta je aan de overkant van de grote weg. Wanneer je dan de Achterveldseweg nadert, moet je toch echt RA. Het stuk aan het eind langs de Barneveldse beek kon, wegens niet gemaaid, niet gelopen worden. Gelukkig wel via het fietspad.
|
Achterbergseweg en stuw | Bart van der Schagt | 18-03-2012 |
Waarschijnlijk is Paul Zwartjes te vroeg de Plantagalaan overgestoken of is niet doorgelopen naar de Achterbergseweg; dan zie je het straatnaambordje Achterbergseweg en die stuw ook niet…
|
Reactie op wandeling | Paul Zwartjes | 18-03-2012 |
Hallo
Gisteren liepen we de nieuwe wandeling Barneveld Centrum.
Er was veel steen en asfalt(vrij rustig) te bewonderen. De wandeling door het Paradijs en de weg daar naar toe, maakte veel goed. Een deel daarvan is een klompenpad. De wandeling is afwisselend; boerderijen, akkers bos, hei en natte gronden. Een aanrader!
Een opmerking over de beschrijving; ...de Plantagelaan overstekenen dan LA (Achterveldseweg).... na de oversteek van de Plantagelaan en het linksafslaan heet de weg daar ook Plantagelaan. De Achterveldse weg is dan rechts. Ook hebben we geen stuw gezien.
|
Laarzen mee | Anna Smit | 05-12-2011 |
Mooie wandeling maar het kan over een groot deel van het traject drassig zijn. De wandeling door het dorp gaat voor een lang stuk door woonwijken, niet zo interessant. Op maisakkers kan inmiddels gras staan.
|
Schitterende wandeling omgeving Barneveld | Josephine | 05-05-2011 |
Vandaag deze schitterende route gelopen. Na het gezellige centrum van dit plaatsje liep ik verder door het mooi landelijk gebied dat voorzien is van vele boerderijtjes. Halverwege door een prachtig klompenpad evenals het bos-, heide- en vennengebied "Het paradijs". Heel bijzonder! Met dank aan de routemaker.
|
Een wandeling met pieken en dalen | Annelies Smit | 23-03-2011 |
De routebeschrijving van deze Groene Wissel is dik in orde.
De wandeling begon pas na 2 interessant te worden, en tot 4 blijft dat gelukkig zo: boerderijen, landerijen, weiland, een klompenpad, dwars over "natte" heidevelden, door dennen- en loofbos, heel afwisselend dus.
Na 4 wordt het weer wat minder: teveel asfalt naar onze smaak. Dit kan niet anders op deze route, dat begrijp ik wel, maar ik vond het wel een minpuntje.
Neem zelf brood en drinken mee voor onderweg, want tijdens onze wandeling waren de "koffiekopjes" gesloten! In Barneveld zijn wel genoeg gelegenheden.
|
Geweldige wandeling | Conny | 31-10-2010 |
We hebben deze wandeling 2 oktober gelopen. We waren met de auto en hebben het grootste deel in Barneveld zelf wegens te weinig tijd niet gelopen. Wat we wel hebben gelopen vonden we in 1 woord geweldig. Een zeer afwisselende wandeling. Vooral het klompenpad vonden we fantastisch, wel blubberig, maar dat kon de pret niet drukken. Dwars door een maisveld deed ons erg aan Engeland denken waar de paden vaker door akkers gaan. Geweldig. Wederom bedankt.
|
Barneveld-centrum Gelderse Vallei | Karla van de Velde | 08-10-2010 |
Na een aanloop door Barneveld en cultuurlandschap kwamen we bij kaasboerderij Vanelly. Een lekkere kop koffie met huisgebakken kruidkoek en de uitnodiging om de kaaskelder te bezoeken. Uniek in Nederland. Inderdaad prachtig om te zien en wij als boerenkaasliefhebbers liepen er te watertanden. Dan het prachtige Paradijspad. 10 km. genieten van een schitterend, zeer afwisselend landschap. De lus door Klein Bylaer maakte de wandeling nog mooier. Terug in Barneveld was het pad langs de kleine Barneveldse Beek een verrassing. Zo kom je zelden terug in de bewoonde wereld. Weer goed beschreven en mooi bedacht. Dank je wel Bart.
|