Startadres: station Vroomshoop Stationslaan 7 7681 DL Vroomshoop
Coördinaten: N 52:27:26 E 6:34:17  Na het dorp wandelt u door De Zandstuve, een bos van bijna 140 hectare, ingeklemd tussen de dorpen Den Ham en Vroomshoop. Dit bos is bijzonder door de afwisseling in houtsoorten, openheid en geslotenheid. Die verscheidenheid maakt dat dit een ideaal bos is voor roofvogels als buizerds, haviken, sperwers en uilen. Daarna gaat de wandeling door het mooie, kleinschalig landschap van de Daarler Es; u wandelt langs de Linderbeek en hoge esgronden, over fraaie landwegen, door intieme stille geriefbosjes en langs het Veeneleidingkanaal weer naar het station. Na Vroomshoop komt u alleen Zorgboerderij 'De Eschrand' tegen, waar u wellicht zomers wat kunt drinken op het terrasje.
  Vroomshoop | Josephine | 26-05-2011 | Kortom in één woord: schitterende wandeling door het Overijsselse land, dat bekend staat vanwege het mooie, rustige landschap vooral de prachtige bomenrijke landweg langs de Veeneleiding! Bedankt routemaker.
| Prachtige tocht | Henry & Frans | 21-04-2011 | Op woensdag 20 april hebben wij deze wandeling gemaakt onder zomerse omstandigheden. Een werkelijk schitterende tocht door een afwisselend Twents landschap. Ook de route langs de kanalen is van grote schoonheid. De tocht is perfect tot op de meter nauwkeurig beschreven. Het was een vrome hoop dat er in Vroomshoop of onderweg enige horeca zou zijn, maar helaas. Dus het is zaak om wat te eten en vooral drinken mee te nemen. Bij vriendelijke mensen kun je onderweg altijd nog je flesje vullen. Wij kunnen deze tocht van harte aanbevelen!
Wandelmaten, Henry & Frans
| De Zandstuwe erg mooi | Marjolein | 08-04-2011 | Gisteren deze Wissel gelopen en ach, wat begon hij meteen mooi, met de Zandstuwe. Een juweeltje van een gebied, dat ik nog niet kende. Sterker nog, hoewel ik alle LAW's, streekpaden, NWB-routes en knapzak-, kuier-, enz routes heb gelopen, was ik nog nooit in Vroomshoop geweest. De Zandstuwe deed me wat denken aan de stuifduinen bij Mariënberg en tussen Dalfsen en Ommen, de rest van de route was meer een verstild Drents dorp.
Eén tip: op het einde van de route kun je, zodra daar na een 100m de gelegenheid voor is, het kanaal weer oversteken naar de andere kant. Die weg is een stuk rustiger, dus dat loopt veel prettiger. Je moet dan even een stukje doorlopen, via de brug NA het spoor oversteken en dan teruglopen, maar de rust (zonder langrijdende vrachtauto's) is dat waard.
|
Vergelijkbare wandelingen in de buurt | Geef je beoordeling van deze wandeling
| | Plaats je wandelfoto('s) bij deze wandeling
|  | Verbeter de wandeling: reacties worden doorgeven aan de routemaker, zodat deze de route kan blijven verbeteren. De wandelingen blijven zo actueel. Geef tips aan wandelaars: als je een tip hebt (bijv. voor horeca, verkorting of verlenging van de route) dan kun je deze hier plaatsen zodat andere wandelaars je tip kunnen lezen.
|  | Blijf op de hoogte van reacties die bij deze wandeling geplaatst worden. Zodra er een nieuwe reactie bij deze wandeling geplaatst wordt krijg je hier per e-mail bericht van.
|  | Verbeter Wandelzoekpagina: ondervind je een probleem bij het ophalen van de wandeling, geef dit dan door aan de beheerder, zodat deze de website kan blijven verbeteren.
|  | Geef tips aan vrienden: vertel je vrienden over deze wandeling. |
|