Startadres: café het Norgerhout Asserstraat 55 9331 JB Norg
Coördinaten: N 53:3:31 E 6:27:18    Wandeling ten zuiden van Norg | Joost | 29-07-2007 | Leuke, rustige wandeling. Prima bewegwijzerd door een afwisselend landschap: bossen en beekdalen. Wel hier em daar modderig, maar geen probleem met wandelschoenen. Bijna geheel onverharde wegen.
| Norger Esdorpenwandeling | Louis Geenhuizen | 23-10-2003 | Tot aan nr.7 een mooie wandeling. Na nr.7 krijg je aan de linkerkant een bord van Nat.Mon. dat je het weiland in moet. Vervolgens kom je over de Slokkert A (Volgens beschrijving niet) Hierna kom je over een bijzonder gammel prikkeldraad overstap. Daarna nog een keer een paaltje gezien en vervolgens niets meer. Gevolg was dat we via Veenhuizen langs de weg terug konden lopen naar Norg.
| Wandeling rond Norg | Bernice wessel | 23-02-2002 | afwisselend landschap, mooie wandeling, ondanks de vele wandelaars (zondagmiddag). Deel van het traject met veel modder. Ons viel vooral de stilte op.
|
Overnachtingsadressen in de buurt van deze wandeling.  In het Drentse Norg, tussen de steden Groningen en Assen in, vindt u Bed &Breakfast de Eshof. Deze karakteristieke boerderij beschikt over drie gastenverblijven, elk met een eigen inrichting en thema. U beschikt over moderne faciliteiten als draadloos internet.
Bed & Breakfast de Eshof is ideaal gelegen; niet alleen ligt het centrum op maar 100 meter afstand, op korte afstand bevinden zich meerdere natuurrijke gebieden te vinden. In het dorp Norg zelf, vindt u maar liefst 5 brinken. Deze dorpspleinen, waar vroeger het vee werd verzameld, zijn zeker een bezoekje waard. Ten noorden van het dorp kunt u heerlijk wandelen in bosgebieden als de Molenduinen en de Oosterduinen. Iets wat verder weg, vind u natuurgebieden als het Norgerholt, waar de oudste bossen van Nederland zijn te vinden. Ook het hoogveengebied Fochterloërveen, een natuurgebied dat zich over maar liefst 2500 hectare uitstrekt, is een bezoek waard. Hoogveen is in Nederland nog maar weinig te vinden.
Bed & Breakfast de Eshof is een fijne uitvalbasis voor een nadere kennismaking met Norg en omstreken. Het gastverblijf, dat veel authentieke elementen heeft, biedt een comfortabel verblijf. U beschikt over uw eigen sanitaire voorzieningen en koelkast.
  Midden in het Drentse Esdorp Lieveren bevindt zich Huize te Lieveren. Deze oude boerderij, die stijlvol gerestaureerd is, beschikt over twee bijzonder smaakvol ingerichte kamers die van alle gemakken zijn voorzien.
Het dorpje Lieveren, dat een rustiek karakter heeft, is omringd door prachtige natuur. Zo bevindt het het natuurreservaat Lieverderbosch zich ten Noorden van het dorp. In dit gebied kan men heerlijke wandel- en fietstochten maken. Natuurliefhebbers kunnen verder onder andere terecht in het stroomdal gebied van de Drentse Aa en in het Fochterloërveen, een hoogveengebied. Wat verderop bevindt zich het natuurpark het Drents Friese Woud, dat zich uitstrekt over 6000 hectare. Dit prachtige park, dat een van de grootste natuurgebieden van Nederland is, kent een landschap van bos, stuifzand, heide en beekdalgraslanden. Uiteraard kunt u ook een bezoek brengen aan steden als Groningen en Assen.
Bij Huize te Lieveren kunt u te midden van een landelijke omgeving heerlijk ontspannen verblijven. De accommodaties zijn er riant en luxueus en u wordt gastvrij onthaald door de eigenaren. Bovendien leent de omgeving zich bijzonder goed voor wandel- en fietstochten door de vele natuurgebieden en mooie dorpjes.
 Vergelijkbare wandelingen in de buurt  | | | 17 km | Norg |
 | Geef je beoordeling van deze wandeling
| | Plaats je wandelfoto('s) bij deze wandeling
|  | Verbeter de wandeling: reacties worden doorgeven aan de routemaker, zodat deze de route kan blijven verbeteren. De wandelingen blijven zo actueel. Geef tips aan wandelaars: als je een tip hebt (bijv. voor horeca, verkorting of verlenging van de route) dan kun je deze hier plaatsen zodat andere wandelaars je tip kunnen lezen.
|  | Blijf op de hoogte van reacties die bij deze wandeling geplaatst worden. Zodra er een nieuwe reactie bij deze wandeling geplaatst wordt krijg je hier per e-mail bericht van.
|  | Verbeter Wandelzoekpagina: ondervind je een probleem bij het ophalen van de wandeling, geef dit dan door aan de beheerder, zodat deze de website kan blijven verbeteren.
|  | Geef tips aan vrienden: vertel je vrienden over deze wandeling. |
|