×
failed, code:
Landgoed Pannenhoef
Landgoed Pannenhoef
BOER-GONDISCH WEST-BRABANT
Openingstijden de Bosruiter met groot terras
Vogelspeciaalzaak de Bosruiter met groot terras
Lastig bruggetje voor honden
Prachtige heide bij het Padvindersven
Etten-Leur, Kloosterkerk
Landgoed Koekoek
Landgoed Koekoek
De Wildert
Zurendonk
Landgoed Pannenhoef
Landgoed Pannenhoef
Landgoed Pannenhoef
Landgoed Pannenhoef
Landgoed Pannenhoef
Kwakersweg
Koopmansblikken
Etten-Leur, Koninginnebos
Etten-Leur, Raadhuis
Etten-Leur, Withofklooster
1 / 21

Over deze wandeling

Versie 17-01-2022
Ziet u niet op tegen een flinke tippel door het prachtige, karakteristieke en landelijke Brabantse tweelingdorp Etten-Leur (met oud raadhuis, modern winkelcentrum, klooster, molen en parken), dan maakt u een lange maar wel heel mooie wandeling door dit bijzonder rustige en intensieve-veehouderij-arme deel van Noord-Brabant. Over stille boerenklinkerwegjes en landwegen wandelt u naar natuurgebied Pannenhoef. Daar wandelt u langs vennen, rietlanden en heidevelden, door bossen en over houtkadepaden dwars doorheen. Over fraaie landwegen, graspaden en wederom stille boerenklinkerwegjes aanvaardt u de terugtocht naar het station. In Etten-Leur wandelt u daarbij langs en door parken en nog een keer door het centrum. Onderweg komt u tijdens deze lange wandeling door dit wat verlaten deel van Noord-Brabant alleen op de terugweg langs horeca, dus neem voldoende eten en (vooral met warm weer) drinken mee!

Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de routebeschrijving hebt.
Bas de Jonge14-01-2022
Groene Wissel Etten Leur
Gisteren, 13 januari, deze prachtige wandeling gemaakt. De Pannenhoef in de mist. Bijzonder mooi. En heel goed beschreven Wel een tip: Onder punt 2 staat o.a. '..... asfaltwegje. Aan einde LA (Kwekerijweg) landweg'. Ik heb de weg ruim 1 km. gevolgd tot het einde (Wildert). Maar de Kwekerijweg (geen straatnaambord) begint al op 200m. na het begin van het asfaltwegje. Ik zou zetten '........ asfaltwegje, Na ong. 200 m. LA (Kwekerijweg) landweg.
Mark van der Kroft16-05-2016
Prachtig en afwisselend
Alweer een mooie en gevarieerde wandeling over rustige wegen en door mooi natuurgebied. Veel verschillende vogels gezien en gehoord. Het was weer genieten, dank!
Saskia Asselbergs21-03-2016
prachtige wandeling
In voorbereiding voor de vierdaagse in Apeldoorn in juli, deze route gelopen. Wederom een prachtige route, zeer rustig. De lente is in aantocht, bomen ontwaken, vogels zingen hun mooiste lied. Een wandeling om van te genieten.
Marcel Stroo27-04-2015
Groene Wissel Etten-Leur
Op maandag 27 april, Koningsdag, deze aardige groene wissel gelopen. Ik moest me eerst door een rommelmarkt in het centrum van Etten-Leur heen worstelen. Na het verlaten van de bebouwde kom en het oversteken van de snelweg A58 volgde een tocht door voornamelijk agrarisch landschap over verharde en onverharde wegen en tussendoor een heel fraai stuk door natuurgebied 'De Pannenhoef' met hei, bos en vennetjes. Om de drukte in het centrum van Etten-Leur te vermijden ben ik via een iets gewijzigde route terug naar het station gelopen. De routebeschrijving was weer perfect beschreven.
RP14-09-2012
Zeer de moeite waard
Ik heb gisteren, 13-09, bovengenoemde route gelopen. Deze omgeving was voor mij geheel onbekend, en blijkt zeer de 'moeite' waard te zijn!
Weer zo'n gebied waar je urenlang bijna alleen maar de wind en de vogels kunt horen: Genieten met een grote (en in deze provincie ook zachte) 'G'!
Hier ervaar je de betekenis van het woord 'ont-spannen' weer aan den lijve. Het gedeelte door de bebouwde kom van Etten-Leur doet daaraan geen afbreuk. Ten slotte: complimenten voor de beschrijving van de route. Verkeerd lopen is vrijwel onmogelijk. (En wat heet in zo'n geval 'verkeerd'.....?)
Willem Groen24-08-2012
Alsof de tijd heeft stil gestaan
Oh ja, vergeten: De route is gemarkeerd als geen hondenwandeling, maar dat heeft alleen betrekking op het park aan het eind, waar je eenvoudig omheen kunt lopen, verder zijn er geen belemmeringen voor honden.
Willem Groen23-08-2012
Alsof de tijd heeft stil gestaan
Een prachtig stuk Brabant zoals ik het graag zie. Die rust, die ruimte, die paar vriendelijke mensen die je tegen komt, geweldig. Doordat ik te laat vertrokken was, heb ik op het verste stuk 4 km afgesneden, met pijn in mijn hart. Ik ga hem zeker nog eens helemaal lopen. Overigens is er op ¾ van de route WEL een horecapunt: langs de Turfstraat ligt vlak na het kruispunt met de Oosteindseweg Vogelspeciaalzaak De Bosruiter met een groot terras, vlotte bediening en kleine prijzen (niet op ma wo en van okt-mrt ook niet op zo).
Overigens is het in het half oude/half moderne centrum ven Etten-Leur (Raadhuisplein) ook goed toeven na zo´n lange wandeling.
Een juweeltje!
marja20-11-2011
verrassend mooi
Op 19 november jl. deze route gelopen. Het was een prachtige zonnige dag met een heerlijke wandeltemperatuur. Omdat we al hadden gezien dat er onderweg geen koffiestop was, zijn we halverwege de route gestart en zodoende konden we in Etten Leur even lekker koffie drinken. Het was een mooie, afwisselende route door het open landschap, mooi bos en stille dorpweggetjes. We hebben ervan genoten en bevelen de route van harte aan. beschrijving was duidelijk en compleet! Bedankt
hanneke20-06-2011
Het verstilde brabantse land
Ik heb op zondag 19-06-2011 deze route gelopen.Het is een schitterende route.Het weer zat helaas niet mee.Maar ik ga hem zeker nog een keertje lopen.De routebeschrijving is ook duidelijk.
Nog geen horeca aanwezig.