×
De Grathemermolen
De Grathemermolen

Over deze wandeling

Versie 12-04-2026
Wandeltocht langs de Uffelse Beek, langs de Tuspeel, langs de Lange Vlieter en door de Beegderheide. De Tuspeel is een klein gebied met een voor Limburg unieke hoogveenvegetatie. Aan de rand van het Maasdal ligt natuurgebied De Beegderheide. De Beegderheide is een gebied met een grote afwisseling aan open heideterreinen en besloten bossen met een groot aantal kleine en grote vennen. Als bezienswaardigheid komt men aan het begin van de wandeltocht langs de Grathemermolen. De huidige watermolen De Grathemermolen aan de Uffelse Beek is in 1874 gebouwd. Al in de 13e eeuw bevond zich in Grathem al een watermolen, een banmolen waar de naburige boeren verplicht waren hun graan te laten malen. 86% van deze wandeltocht is onverhard.
⚠️️ Praktische info: Deze wandeltocht is een kortere variant van de Tuspeel-route, heeft men de Tuspeel-route reeds gelopen dan zal men weinig nieuws ontdekken.
⚠️️ Praktische info: Een gedeelte van de wandeltocht gaat over onderhoudspaden langs de Uffelse Beek en Haelense Beek. Tijdens natte jaargetijden kunnen deze paden drassig zijn, ook moet men rekening houden met de begroeiing voor het maaiseizoen. Het advies is om tijdens deze periodes stevig schoeisel te dragen.
Nog geen reactie aanwezig.
Nog geen horeca aanwezig.