×
Roggelse Beek
Roggelse Beek
de Roggelse beek
Roggel, Markt
Roggelse Beek
Vossenveld
Asbroekerheide, bos
Neerpeelbeek
Spaansebos
Spaansebos
Heibloem, kloosterboerderij
Heibloem, bakker Christine
Waterbloem, bos
Roggelse Beek
1 / 13

Over deze wandeling

Versie 13-09-2025
Ten noorden van het Limburgse dorp Roggel maakt u een leuke, zeer afwisselende wandeling. Zoals u van een Groene Wissel-wandeling gewend bent komt u eerst even over de Markt met een paar gezellige horecagelegenheden. Daarna gaat u over graspaden langs de Roggelsebeek en Neerpeelbeek op pad naar de bosgebieden rondom het dorpje Heibloem en komt onderweg langs een imposante voormalige kloosterboerderij. Over stille boswegen, slingerpaadjes en paden op de rand van bos en boerenland kuiert u weer naar Roggel en komt daar weer langs de Markt. In landelijk gebied is de route praktisch onverhard, onderweg is er geen horeca.

Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de routebeschrijving hebt.
Stefan Horn30-09-2025
Route nagelopen en gewijzigd
Een stuk van het bos tussen punt 3 en 4 is afgesloten. De route gaat hier nu omheen. Beschrijving, kaart en track zijn aangepast. Met dank aan Jeroen.
Johannes Smit07-01-2023
Eentonige wandeling
Na de vele prachtige wandelingen op wandelzoekpagina vonden wij deze teleurstellend. Het open landschap bestaat uit akkers en weilanden met megastallen. De 'beek' is gekanaliseerd en saai. De bospercelen zijn eentonig. In het plaatsje Heibloem is niets te zien of beleven. Het laatste stuk gaat door een mega vakantiepark en over asfaltwegen. Mijn advies is deze wandeling te verwijderen.
Ruud van Melick12-07-2021
Mooi begin
Gelopen op 27 april. Als je vanuit de bushalte op de Koppelstraat de Roggelsebeek over gaat, kun je ook direct naar rechts gaan. Daar loopt een klein paadje, wat bij droog weer goed te lopen is. Het stuk wat daarna volgt langs de Roggelse beek is heel mooi en wisselt mooi af met wat daarna volgt tot aan Heibloem. Het stuk daarna door voornamelijk bos en dan langs vakantiepark de Leistert is niet heel bijzonder, maar prima om een keer te lopen. Routebeschrijving niet gebruikt, maar de GPS-track is nog actueel.
Als je met de bus komt, kijk even of de terugreis ook via de halte Koppelstraat loopt. Zelf ben ik uiteindelijk bij de halte op de Brugstraat weer opgestapt, omdat niet duidelijk was of de bus ook via halte Koppelstraat weer terug ging.
Karin Anbergen28-08-2020
Roggel 2
deze mooie route gelopen op 27 8 20
Alleen de anderhalve km in het begin na het klaphek langs de roggelsebeek is niet gemaaid staat vol met brand netels.
Er zijn nu 2 horeca punten ter hoogte van de leisterweg thv punt 4 in de route beschrijving
Frank18-11-2017
Prachtige wandelroute
Bedankt voor het uitzetten van weer een prachtige wandelroute. De koffietapbakker in Heibloem sluit op doordeweekse dagen al om 1 uur. Ik was er om tien over 1 en had geluk: Christine deed voor me open!