×
Vianen
Vianen
Vianen
Vianen
Vianen
1 / 4

Over deze wandeling

Versie 31-08-2025
Een schitterende wandeling door de oude stadskern van Vianen, langs een recreatieplas en door de uiterwaarden van de Lek. De route gaat eerst door het oude stadscentrum, met gezellige terrasjes en schitterende monumentale gebouwen, zoals het oude stadhuis en de Waag. We verlaten de stad door een van de oudste poorten van Vianen, de Hofpoort. Een mooi pad met zicht op de groene velden brengt ons bij het Recreatiegebied De Put en het aangrenzende natuurgebied Middelwaard van het Utrechts Landschap. Na een rondje om de oude zandplas 'De Put' zien we een griendbos, het Viaanse Bos. Dan over een graspad door een begrazingsgebied van de Mijnsheerenwaard naar de Lek. Daarna over een brug, Pont Napoleon, naar de Pontswaard, waar we om een dode rivierarm wandelen. Je ziet hier nog duidelijk het verschil tussen eb en vloed. In Vianen vind je in het centrum veel gezellige horecagelegenheden.
⚠️️ Let op: In natte perioden zijn sommige stukken soms drassig, waterdicht schoeisel aanbevolen. Bij hoogwater zijn de uiterwaarden niet te bewandelen. In vroege zomer enkele paden moeilijk begaanbaar in verband met hoge brandnetels en bramen. In ieder seizoen: lange broek aanbevolen. In dit gebied grazen runderen. Blijf rustig en houd afstand. Bij opdringerigheid luid spreken.
🐕️ Honden: Honden zijn toegestaan, mits aangelijnd. Een deel van De Middelwaard is losloopgebied.
Fred Den Hertog31-08-2025
Dank
Dank voor je reactie Margaret, knooppunt is ingevoegd.
Margaret Vernooij31-08-2025
iets duidelijker
30 augustus deze mooie en afwisselende wandeling gedaan. Bij knooppunt 33 konden we kp 26 niet op de paal zien. daar kp 27 aanhouden voordat je naar kp 26 gaat.
michel de wachter16-03-2024
mooie afwisselende wandeling
een mooi niet te lang rondje door dorp en polder. hier en daar wat drassig door de vele regen. bij knooppunt 28 onder aan de brug staat het paaltje verkeerd. ik denk iemand in een lollige bui. hij geeft knooppunt 12 naar links aan ipv rechts. gelukkig hadden we de app en een keer goed richtingsgevoel. verder heel goed aangegeven. een aanrader!!!!
Nog geen horeca aanwezig.