Over deze wandeling
Versie 26-12-2025
Deze fantastische interprovinciale wandeling gaat over de Blauwe Kamer en de Maneswaard, twee prachtige riviernatuurgebieden. Eerst met de veerboot naar 't Veerhuis en de Maneswaard. Over een graspad langs de Nederrijn naar de Put van Opheusden, een grote voormalige zand- en grindwinningsplas. Aan de rand van deze plas zijn meerdere plekken om te recreëren. Dan volgt de route de Rijnbandijk terug naar de Veerweg. Overvaren naar de Blauwe Kamer en dan volgt een slingerpad door het bloemrijke uiterwaardenlandschap. Onderweg zie je een uitkijkpunt en een vogelkijkhut, vanwaar lepelaars, zilverreigers en aalscholvers te zien zijn. Over het terrein van de voormalige steenfabriek liggen verassende paadjes die je leiden naar de vee-tunnel, waarna je weer de Nederrijn ziet. Dan heerlijk nagenieten in het bezoekerscentrum en/of het restaurant De Blaauwe Kamer.
⚠️️ Let op: In natte perioden zijn enkele stukken soms drassig, waterdicht schoeisel aanbevolen. In de vroege zomer kunnen paden moeilijk begaanbaar zijn door hoge brandnetels en bramen.
⚠️️ Let op: In dit gebied grazen runderen. Blijf rustig en houd afstand. Bij opdringerigheid luid spreken.
🐕️ Honden: Honden zijn op een deel van de wandelroute niet toegestaan. Ook niet aangelijnd.
17-08-2025
Leuk
Dank voor je reactie, wij vierden daar op 15/8 ons gouden huwelijk. Alle gasten genoten van dit mooie natuurgebied.
17-08-2025
Extra leuk: de veerpont
De veerpont verbindt de twee wandelrondjes met elkaar en dat maakte deze route extra leuk. Geen lepelaars gezien, wel heel veel aalscholvers vanuit de vogelkijkhut. De grote kudde paarden zocht de rust op, op enige afstand van het wandelpad. Beetje sombere dag, maar alsnog genoten.
09-08-2025
Prachtige wandeling!
Bijzonder genoten van deze wandeling!
Foto's: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=sanderman26&set=a.10233567143772963
Foto's: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=sanderman26&set=a.10233567143772963
19-08-2024
Heel bijzonder
Een heel bijzondere wandeling door twee fantastische natuurgebieden. Het hoogtepunt was de route door De Blauwe Kamer, langs een kudde wilde paarden naar de vogelkijkhut bij de lepelaarkolonie. Halverwege bij het Oude Veerhuis was er koffie met uitzicht op de Rijn.