In en rond het stadje Diepenheim liggen prachtige landgoederen en kastelen in een mooie bosrijke omgeving. Diepenheim is de kleinste stad van Overijssel met minder dan 3000 inwoners. Maar wel met vijf kastelen. Die zijn nog steeds in particuliere handen en worden permanent bewoond. De omringende landgoederen zijn vrij toegankelijk. Diepenheim profileert zich tegenwoordig als centrum van beeldende kunst. Jaarlijks haalt de Kunstvereniging Diepenheim in oktober gerenommeerde kunstenaars naar het 'stedeke' voor binnen- en buitenexposities. Het Twentse coulisselandschap is een aangename afwisseling van boerenland, bosjes, bomenlanen en monumentale boerderijen. Misschien minder voor de hand liggend is de aanwezigheid van water. En toch, de route voert langs de kronkelende Boven Regge die hier een nieuwe loop heeft gekregen met glooiende oevers en natte natuur. Maar we lopen ook een flink stuk over gras langs de rechte Schipbeek op de rand van Twente en Achterhoek. Tenslotte vergezelt de Diepenheimse Molenbeek ons over het landgoed van kasteel Nijenhuis terug naar Diepenheim.
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf hebt.
De routebeschrijving was uitstekend. Wij vonden de wandeling zeer afwisselend door de afwisseling in wandelgebied (coulisselandschap en bossen). Onderweg zijn diverse landhuizen en mooie boerderijen te zien. Diepenheim is een leuke plaats om te bezoeken (zie foto's). Prima wandeling om in coronatijd te lopen (weinig wandelaars, soms wat mountainbikers).
Verstild landschap
Annemieke de Bruin, 29-12-2020
Op 29 december hebben we deze tocht over de landgoederen met mooi gerestaureerde havenzathes gelopen. Het stuk langs de kronkelende Boven Regge met de natuurlijke oevers was prachtig. En wat een rust! De watermolen aan de Diepenheimse Molenbeek is ronduit pittoresk gelegen.
Wederom een heel duidelijke beschrijving. Heel fijn.
Een absolute aanrader, deze tocht.
Prachtige wandeling
Erna Terpstra, 17-08-2019
dinsdag de 13e deze wandeling gemaakt. wat een leuke en mooie tocht. Erg afwisselend mooie huizen, bos, boom met trap en heel duidelijk omschreven. We kijken terug op een geweldige wandeling.
Toon meer
Een zomerse ronde Diepenheim.
Gerrit-Jan, 28-07-2019
Er zijn van die plaatsjes in onze regio waar je zo een keer per jaar naar toe moet. Ootmarsum, Delden maar zeker ook Diepenheim. Vandaag redelijk op tijd begonnen aan deze wandeling waardoor het met de warmte redelijk te doen was. Halverwege dacht ik goh deze heb ik al eens gelopen maar dat is niet erg. Je komt over mooie landgoederen en langs diverse watertjes. Door de droogte echter is bijvoorbeeld de watermolen bij Den Haller buiten bedrijf. Ook de vistrappen zo her en der staan droog te zijn. T is de tijd zullen we maar zeggen. Het is een lekker wandeling die goed te volgen is van papier (gps niet aangehad altijd een goed teken) met meer dan voldoende te zien onderweg. De boomhut / tuin moet je echt even beklimmen.Het restaurant Den Haller is een mooi locatie. (Cappuccino wel duur 3.10 euro per stuk das in mijn ogen niet goedkoop) Het was een top wandeling van Rob.
Reactie op Astrid
Rob Wolfs, 06-01-2017
Astrid, bedankt voor je lovende woorden. Ik hoop dat er dan nog maar veel mooie Trage Tochten zullen volgen.
Mooi uitgezette route
Astrid Schrama, 06-01-2017
Beste Rob,
Op 30 december 2016 liepen wij met heel mooi windstil zonnig weer deze route. Veel rijp op het gras en bomen. De routebeschrijving was heel nauwkeurig. Onze complimenten! Wij hebben intens genoten, dank je wel! Wij zijn meteen fan geworden van de trage tochten.
Groet,
Astrid
Prachtig!
Monique Waanders, 28-06-2015
Vandaag met prima wandelweer deze prachtige, afwisselende wandeling gelopen. Een echte aanrader!
De routebeschrijving was perfect, Rob dank je wel voor deze mooie route.
TT Diepenheim
Rob Wolfs, 26-01-2015
De route is nagelopen in het veld. Beschrijving en kaarten zijn geactualiseerd.
Reactie op Jeannette Kortenschijl
Rob Wolfs, 03-03-2014
Bedankt voor je aanvullingen. Ik zal ze verwerken in de tekst.
Commentaar
Jeannette Kortenschijl, 03-03-2014
Vanaf Zutphen komende is het handig om bij de Johanneskerk te beginnen. De route start dan rechtsaf.(we hebben namelijk gezocht naar de garage)
Bij 6: goed opletten waar het smalle voetpad langs de akker begint. Bordje nr 34 staat er NIET!
Prachtige wandeling met afwisselend landschap; goede mogelijkheden om te gaan zitten. Horeca ofwel aan het begin ofwel (bijna) aan het einde bij Den Haller.