×
Met een zomers treinkaartje op stap

Met een zomers treinkaartje op stap

"Wat toch een fantastisch uitzicht". Als ik in Kampen uit de trein stap, sta ik even stil om te kijken. Voor me de IJssel, de hefbrug en dan, aan de overkant van het water, dat prachtige gesloten waterfront van de oude stad. Met huizen die schouder aan schouder staan. Dit is Kampen. Oude Hanzestad, een stad met kerken en middeleeuwse stadspoorten.

In amper tien minuten rijdt de sprinter van Blauwnet van station Zwolle naar station Kampen. De beste manier om hier te arriveren. Onderweg wat uitkijken, geen parkeerproblemen en goed voor het milieu. En bij aankomst dat prachtige zicht op de stad. Let wel even op. Er is ook een station Kampen-Zuid, vergis je niet. Je ziet de stad dan van een heel andere kant.

Ik wandel over de brug. Het water van de IJssel is onrustig door de wind. Een vrachtboot vaart letterlijk onder mij door. Eenmaal aan de overkant is er direct de oude stad. Met smalle straten, middeleeuwse gebouwen en een pleintje met terrassen. Perfect om al wandelend te verkennen. Ik ken er inmiddels aardig de weg en slinger door de vele, korte stegen die telkens weer op de kade uitkomen. Met toepasselijke namen als Melksteeg, Zeepziederssteeg en Vergietensteeg.

Ik wandel langs de Cellebroederspoort, door het stadspark en dan weer terug naar de kade. Nu, in de zomer ligt de Buitenhaven vol met zeilboten. Overal hoor je het zachte 'klonk, klonk' van de touwen die tegen de aluminium masten slaan. Verderop haal ik een koffie-to-go, loop de hefbrug weer op en nestel me op een van de bankjes midden op de brug. Het is de beste plek om nog even van de IJssel te genieten.
Heb je zo'n zomers treinkaartje voor de daluren? Deze stations zijn beginpunt zijn van een prachtig Knopenrondje: