Top 3 Knopenrondjes van Britta
Knopenrondje Reestdal
Het Reestdal bij Oud Avereest heeft mijn hart gestolen. Het is een bijna sereen landschap; met natte hooilanden, oude kerkenpaden en grote rietgedekte boerderijen. In het voorjaar en de zomer zie je er overal ooievaars. Op lantaarnpalen, in de berm langs de weg en op nesten, hoog in de bomen. Het luidruchtige geklepper is overal te horen. Soms is er ook een ander geluid: het getrompetter van de kraanvogel. Een bijna magisch geluid.
Knopenrondje Wanneperveen
De weidsheid van het landschap is hier, aan de rand van de Wieden, onovertroffen. Vluchten gakkende ganzen in de lucht, met je voeten soppen door het natte grasland. Heerlijk! Een plek waar je kunt bijtanken en je hoofd leegmaken. Neem altijd een verrekijker mee, je weet maar nooit wat er komt overvliegen. Bij de voormalige eendenkooi zijn mooie kijkschermen om achter te zitten.
Knopenrondje Staverden
Een knopenrondje dat altijd leuk is, met wie je ook op pad gaat. Je wandelt door een prachtig bos over zachte, onverharde paden en steekt meermaals via houten vlonders een kabbelende beek over. Je passeert een mooi oude watermolen en een jachthuis met een bijzondere windvaan. Op het eindpunt staat een prachtig landhuis met café-restaurant. In de zomer is er een perfect terras met uitzicht op de mooie Engelse tuin, met doolhof en moestuin met kas.
