station Amsterdam Stationsplein 15 1012 AA Amsterdam
Coördinaten:
52°22’44” N 4°53’56” E
Bootjes en boten gaat u met deze leuke, zeer afwisselende wandeling volop zien: van groot tot klein, van oud tot nieuw, in alle soorten en maten en bij het Scheepvaartmuseum zelfs een paar klassiekers. U gaat zelfs twee keer zelf varen: met de gratis GVB-veerpontjes steek u twee maal het IJ over. Na de eerste oversteek kuiert u over een prachtige wandelboulevard een flink stuk langs het IJ, onderweg komt u langs Café Wilhelminadok met een prachtig terras aan het water. Langs de Noord-Amsterdamse Vogelbuurt loop u naar het tweede pontje waarmee u het IJ over vaart naar het Java-eiland. Daar wandelt u afwisselend langs het IJ, over leuke paadjes door groenstroken en langs de IJ-haven naar de bijzondere Jan Schaeferbrug. Kort daarna kunt u de route met een dikke kilometer inkorten door over de Piet Heinkade en de De Ruijterkade naar het Centraal Station te lopen. Doet u dat niet, dan wachten u nog een paar leuke verrassingen: prachtige groene wandelpaden langs de Kattenburgervaart (met de vele kleine bootjes van de bewoners), het Scheepvaartmuseum (met in de haven daarvan flink wat klassieke schuiten), het technologiemuseum NEMO en een drijvende Chinees. Heeft u er nog zin in; u komt uit aan de voorkant van het Centraal Station en kunt daar ook nog de (rondvaart)boot in!
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de routebeschrijving hebt. Het versienummer vind je rechtsonder in het kaartje.
weer een bijzonder verrassende wandeling, als geboren Amsterdammer op plekjes geweest waar ik anders nooit zou komen!! Tip: deze doen tijdens Sail!!
Routebeschrijving bijgewerkt
Supporter van Bewegen Bart van der Schagt, 10-08-2017
N.a.v. onderstaande reactie is de routebeschrijving weer helemaal bij de tijd!
Reactie op Dick Duineveld
Bart van der Schagt, 09-08-2017
Bedankt Dick, ik ge de routebeschrijving van deze leuke wandeling aanpassen.
Toon meer
Weidse vergezichten
Dick Duineveld, 09-08-2017
Zondag 6 augustus deze wandeling gelopen. Hele leuke wandeling, afwisselend en vooral het lopen langs het water, inclusief twee overtochtjes met de pont, was heerlijk. Kleine wijziging: in het gebied wordt nog steeds gebouwd, de 'laatste flat' genoemd in 2 is inmiddels de één na laatste flat. Als er na: '.... een lage boogbrug.' komt te staan: U gaat die brug over...etc' wijst de route zich vanzelf.
Pontjes
Pietje van Wijngaarden, 09-11-2015
Leuk bootjes, en dan ook nog een twee stukjes varen!
Horeca Kaas
Pietje van Wijngaarden, 09-11-2015
Is gesloten. wel genoeg ander gelegenheden onderweg.
Jan Schaeferbrug tussen 14 en 26 augustus
Bart van der Schagt, 14-08-2015
Tussen 14 en 26 augustus 2015 (SAIL) wordt de Jan Schaeferbrug er tijdelijk uitgehaald om de IJ-haven toegankelijk te maken voor de Tall Ships. Voor de wandelroute niet zo'n groot probleem. Loop vanaf die brug over de Javakade een stuk terug. Loop vanaf het Azartplein RA over de Verbindingsdam naar de vaste wal. Op de Oostelijke Handelskade RA, volg daarna de Piet Heinkade en bij punt 3 van de routebeschrijving kun je de route weer oppikken. De wandelroute wordt hiermee ruim 1 km langer. Tenzij je van de SAIL-drukte houdt, is het handiger deze route pas te lopen na die periode.