Met station Helmond als begin- en eindpunt start en eindig je met de intimiteit van de Binnenstad. Het Lambertushof bij de Lambertuskerk laat meteen zien hoe rijk Helmond aan kunstwerken is. Langs de centrale as, de Markt, zie je de 'sloppen' de Hool en het Ketsegangske. Via de kubuswoningen wandel je door het Burgemeester Geukerspark en de nieuwbouwprojecten De Weef en Oranjekade. Het vormt onderdeel van de stedenbouwkundige herontwikkeling langs de Oude Zuid-Willemsvaart waarbij oude industriële fabriekscomplexen worden ingeruild voor nieuwbouw. Het groen komt bij het kapelletje van Binderen aan bod. De schilderachtige en met beukenhagen omzoomde grachtenpartij vormt de toegang tot de Bundertjes met de slingerende Gulden Aa. Heel anders is Helmond Noord met woningen van het Dura-Goignet bouwsysteem. Hier zijn verrassende overgangen naar het groen met uitzichten over de omlegging van de Zuid-Willemsvaart. Het mooiste is tot het eind bewaard: de Leonardusbuurt. Gebouwd als Tuindorp met elementen van de Amsterdamse school loop je hier door de prachtige vooroorlogse volksbuurt. Na het serene Clarissenklooster met de beslotenheid van de enorme begraafplaats keer je terug naar station Helmond.
Reacties
Geef reactie
Kubuswoningen en Leonardusbuurt
Hendrik Kommerie, 16-03-2025
Zeer mooie wandeling met voor mij al vrij snel een hoogtepunt met de kubuswoningen van Blom. Maar ook de Leonardusbuurt is zeer mooi. Goede beschrijving van de route, met een puntje; de De Ruiterstraat komt na de Hendrik van Ekertstraat van rechts i.p.v. links. Zeker een route voor gebouwenliefhebbers.
Aanpassing
Henrie van Zoggel, 14-10-2024
Met het oog op de te verschijnen wandelgids Wandelen buiten de binnenstad van Helmond, waarin deze wandeling wordt opgenomen, is de route iets aangepast. Het pad langs de Gulden Aa is vaak niet begaanbaar, derhalve is dit stukje uit de route genomen.
Bundertjespad
Henrie van Zoggel, 06-04-2024
Hoi Jos en Heleen, dank voor jullie positieve reactie. Voor wat betreft het gedeelte door de nieuwbouwwijk Helmond-Noord. De wandeling is ontworpen met het oog oo een mogelijke wandelgids Wandelen buuten de binnenstad van Helmond. In deze gids komt ook veel achtergondinfo over de stedebouw en kijkpunten in deze wijk. Vandaar de keuze voor deze routelijn.
Architectonisch gevarieerd
Heleen en Jos, 06-04-2024
Op de eerste zomerse dag van het jaar reden we naar het zuiden voor deze leuke route in en rond Helmond. Makkelijk parkeren op de P en R bij het station, wel betaald. Eerst door het gezellige centrum met een warenmarkt en al volstromende terrassen. Ontzettend leuk de kubuswoningen. Daarna de lieflijke Bundertjes. We zagen daar een ree grazen en een fazant liep voor ons uit over het pad. Tjiftjafs in de bosjes. Citroenvlinders en oranjetipjes. Vervolgens veel gevarieerde bebouwing, nieuw en oud. Je moet er van houden, ons werd het uiteindelijk iets te veel en we namen via de Molenweg een kortere route terug naar het centrum. Gezellig druk, heel Helmond had zich verzameld op de Markt en de terrassen aan de kade. Wij konden daar gelukkig ook een tafeltje bemachtigen en een heerlijk tapbiertje bestellen. Nog een keertje onder de kubuswoningen door gelopen, een frietje gegeten op de Markt en zo weer terug naar het station. Leuke dag gehad. Voor een bezoek aan het kasteel komen we nog eens terug.
Routecontrole
Henrie van Zoggel, 14-09-2023
De routebeschrijving is gecontroleerd en up-to-date, met dank aan Kees Vermeulen.
Geef reactie