Over deze wandeling
Versie 23-05-2023
Het decor van deze wandeling is een schitterend beekdal aan de rand van de Zuidwest Veluwe. Je wandelt vanuit Renkum in een mum de Renkumse Benedenwaard in, een uiterwaard aan de Nederrijn. Hier staan meerdere oude knotwilgen en zie je de steile helling van de Wageningse Berg. Dan lopen we de bossen van landgoed Oranje Nassau's Oord in. Je ziet langs de route verscholen wildweiden en oude boswallen. Deze soms kilometerslange boswallen werden vroeger aangelegd als grensmarkering of om wild of vee tegen te houden. Op het terrein van de Ommuurde Tuin, een historische moestuin van koning Willem III, is een theeterras. Een bezoek aan deze tuin is absoluut de moeite waard. We lopen verder langs het Renkumse Beekdal en de Oliemolenbeek en komen bij De Hartense Oliemolen. Hier stond vroeger één van de negen in het beekdal gebouwde watermolens. In de bosrand komen we bij een poel en steken dan, over een vlonderpad, het beekdal over. Opnieuw volgen we het beekdal, eerst over een pad in de bosrand en daarna over een paadje kort bij de bebouwde kom van Renkum.
🐕️ Honden: Honden zijn in de Benedenwaard niet toegestaan. Je volgt met de hond, vanaf de parkeerplaats, het fietspad richting Wageningen en gaat bij het toegangshek van Oranje Nassau's Oord naar rechts. Volg de bordjes naar W92.
31-03-2025
Mooi Hollands landschap
Deze route w?l gelopen, met honden. Als je de Ritzema bosweg even aanhoudt en dan ( zoals ook in de route staat) deze weg oversteekt en het Landgoed Oranje Nassau's Oord in gaat, mogen de honden aan de lijn gewoon mee. Wij hebben genoten. Wel op het kaartje gewandeld.
23-08-2024
Magnefiek
Het Renkum's beekdal is van zeer grote schoonheid. Het plankenpad door dit beekdal geeft een mooi uitzicht door de kleurenpracht van al het groen. Ook zeker niet vergeten om het terrein van het verpleegoord Oranjeoord te betreden. De witte gebouwen (ook al staan ze momenteel in de steigers) zijn een lust voor het oog.
Een top-route!
Een top-route!