Over deze wandeling
Versie 15-05-2023
Op dit Knopenrondje wandelen we langs een paar bijzondere, landschappelijke pareltjes. Na de start steken we eerst de provinciale weg over en slaan dan al snel rechtsaf, je wandelt nu over de Oude Hessenweg. Dit brede zandpad heeft een geschiedenis die teruggaat tot de 17e eeuw. Het was hier toen een gebied met lege, woeste gronden. Verderop onze wandeling zien we er nog een stukje van terug; een kleine, door bomen omgeven zandverstuiving. Er staan bankjes, dus geniet hier even van een welverdiende pauze! Daarna verlaten we de hoge zandgronden, steken de provinciale weg weer over en dalen af naar de graslanden langs de Vecht. Geen groene biljartlakens, maar velden met pitrus waar de natuur haar gang weer mag gaan. Ga, vlak voor het eindpunt, bij knooppunt S25 even naar links. Vanaf de stuw van Vilsteren heb je een prachtig uitzicht over de Vecht. Een mooie finale voor dit Knopenrondje.
ℹ️️ Tip: Bezoek de Tuinen van Mien Ruys in Dedemsvaart. Dwaal door dertig proeftuinen en laat je inspireren De tuinen zijn het levenswerk van Mien Ruys (1904-1999), één van de belangrijkste Nederlandse tuinarchitecten van de 20e eeuw. Ze begon in 1924 te experimenteren met planten en vormen in de moestuin van haar ouders. De dertig tuinen geven een overzicht van tuinarchitectuur vanaf 1924 tot nu. De drie oudste tuinen zijn inmiddels Rijksmonument.
21-07-2026
Heerlijk, rustig rondje
Dank voor je fijne reactie! Dit is inderdaad een rustige stukje in het Vechtdal! Heerlijk met dit mooie wandelweer.
20-07-2026
Heerlijk, rustig rondje.
Een mooi, afwisselend knopenrondje. De prachtige lange Oude Hessenweg en daarna door het Vechtdal. Uiteraard ook bij de stuw van Vilsteren met de indrukwekkende vistrap gekeken. Wij blijven de knopenrondjes van Britta lopen en worden iedere keer weer verrast!
19-05-2026
Knopenrondje Oude Oever
De 'Tip' bij een Knopenrondje is altijd bedoeld voor wandelaars die de wandeling willen combineren met iets anders zoals een museum, beeldentuin oid. In dit geval is de Tip om eens te gaan kijken bij de Tuinen van Mien Ruys in Dedemsvaart, slechts 18 km verwijderd van het beginpunt van de wandeling. Dertig verschillende tuinen die je kunnen inspireren.
18-05-2026
knopenrondje Oude oever
Een vraag,wat heeft de praktische informatie
De Tuinen van Mien Ruys hier mee te maken?
De wandeling begint in Dalfsen...?
vr. gr
De Tuinen van Mien Ruys hier mee te maken?
De wandeling begint in Dalfsen...?
vr. gr
28-07-2023
Leuke wandeling
Prachtig rondje. Heerlijk rustig.
08-05-2023
Hotel Mooi Rivier
Richard, dank voor je feedback. Fijn dat je het een mooi wandeling vond. En goed om te horen dat je wel welkom was bij Hotel Mooi Rivier. Ik zal de tekst van het knopenrondje op dit punt aanpassen.
07-05-2023
Correctie Hotel Mooirivier
Na een mooie wandeling was het heerlijk toeven op het terras aan het water bij Hotel Mooirivier met een wel verdiend drankje, m.a.w. Het Horeca bericht stamt waarschijnlijk nog van de COVID periode. Het personeel is uiterst vriendelijk en behulpzaam