Over deze wandeling
Versie 17-10-2024
Wandeltocht door het Dommeldal, langs het Duits Lijntje en door De Geelders in Nationaal Landschap Het Groene Woud bij Liempde. Het Dommeldal bestaat uit beemden, akkers en bosjes. Verder van het riviertje liggen op de hogere gronden bolle akkers, deze zijn al eeuwen als landbouwgrond in gebruik. De Geelders bestaat uit hakhoutwallen, loofbos met dreven, populierenbosjes, grasland en akkers. Tijdens de wandeltocht komt men een aantal keer langs het voormalige Duitse Lijntje, het traject werd geopend in 1878 als onderdeel van de verbinding Londen-Berlijn-Sint-Petersburg. Wat nog rest is een laatst overgebleven stuk spoorlijn tussen Boxtel en Veghel. Als bezienswaardigheid komt men langs de hoeve Het groot Duijfhuis, een toch wel bijzondere duiventoren en een dwarsdeelschuur uit 1750. Dergelijke schuur werd gebruikt als graanschuur. Aan het einde van de wandeltocht gaat men met het Sint-Janspontje, een handbediend kabelveerpont, de Dommel weer over. 80% van deze wandeltocht is onverhard.
⚠️️ Praktische info: De Geelders is vooral in de winter een behoorlijk nat gebied, waterdicht schoeisel is dan ook aan te raden. Voor het natste deel van de wandeltocht is er een alternatief beschikbaar. Als het Sint-Janspontje uit de vaart is volg de alternatieve route voor het pontje.
25-02-2019
Reactie op Will Koenen
Bedankt voor het compliment!
25-02-2019
Compliment
Adrie wat maak jij toch mooie route's, zaterdag Ommetje Geelders gewandeld en mijn wandelvriendin en ik staan er iedere keer weer van te kijken hoe mooi en goed omschreven jou wandelroute's zijn. Onze complimenten!!!