×
Het Quin
Het Quin

Over deze wandeling

Versie 22-08-2024
Wandeltocht langs de Eckeltse-beek in de Maasuiterwaarde, het Bergerbos en Broedersbosch beide in het Nationaal Park de Maasduinen. Het park dankt zijn naam aan de opvallende stuifzandruggen die paraboolduinen worden genoemd. Het gebied bestaat uit een aaneenschakeling van bossen, stuifzanden en heidevelden. Een van de mooiste plekken in dit gebied is het Quin, dit is een laagte in de Maasduinen waar al het water uit de omliggende duinen naar toe stroomt. Je vindt hier vijf of zes vennen, omringd door hoge duinen. Het laatste deel van de wandeltocht gaat door een stukje van het Eckeltse-beekdal. Als bezienswaardigheden komt men langs een 12,5 meter hoge uitkijktoren op de hoogste paraboolduin van de Maasduinen en het Paoterskapelletje. 85% van deze wandeltocht is onverhard.
⚠️️ Praktische info: In de winter en het voorjaar kan het langs de Eckeltse-beek in de Maasuiterwaarden en het beekdal van de Eckeltse Beek erg drassig zijn. Tijdens deze periode is het mogelijk een alternatieve route te volgen. Langs de Eckeltse-beek in de Maasuiterwaarden en door het Eckeltse-beekdal loopt men door grasland. Het is raadzaam om met hoog, waterdicht schoeisel op pad te gaan.
van Annette van Dam / wandelgroep En Route 10-17 Nijmegen30-05-2026
Mooi en warm ..
Vandaag met z'n vijven en mijn hondjes deze prachtige route voor de derde keer gelopen. De temperatuur was aan de hoge kant, maar er zitten best wat stukken met schaduw in de wandeling. We konden zowel aan het begin als aan het einde van de wandeling door het beekdal van de Eckeltse beek en langs de Maas. Aan het einde, door de weilanden, is het erg mooi in het beekdal, maar hier is nauwelijks beschutting, zodat ik dit een andere keer (bij deze temperatuur) niet zou doen. Dan zou ik het alternatief kiezen. Er waren velden met prachtige pioenrozen in allerlei kleuren!
Opmerking voor nu bij punt 4: het smalle pad door de heide (blauw-witte markering) is nu niet te gebruiken, omdat hiervoor een afzetting is voor de kudde schapen. Je kunt dan gewoon het pad omhoog verder volgen en dan rechtsaf richting de uitkijktoren, daar loop je dan onderdoor.
Als je foto's wilt zien: wandelenenroute.blogspot.com
Adrie Raaijmakers31-08-2025
Reactie op Annette van Dam
Bedankt voor het melden van de foutieve verwijzing naar de horecagelegenheid! Inderdaad een foutje, de verwijzing staat inmiddels bij de juiste kruising.
Annette van Dam31-08-2025
Foutje locatie van de horeca
Gisteren hebben we met z'n vieren deze prachtige route gelopen. In de tekst staat helaas één foutje bij de aanduiding van de horeca: bij punt 6, tweede regel staat: '(voor een pauze op ca. 200 m aan rechterhand van de weg is een horecagelegenheid)'. Dit is het verkeerde punt. Als je hier rechtsaf gaat, wat wij dus deden, kom je enkel op het platteland uit.
Je moet nog heel even de route volgen tot je bij de verharde weg 'Rimpelt' bent (punt 6 vierde regel). En dáár is, als je 200 m rechtsaf gaat, horeca, namelijk Boscafé Rimpelt. Je ziet de vlaggen al snel.
Daarna loop je gewoon terug naar de kruising om de rode route te vervolgen.
Niettemin hebben wij erg genoten, dank!
Nog geen horeca aanwezig.