×
Foto wandeling
IJmeerdijk
Het Klokhuis
Boterhammen met spek
Almere Duin
Muiderburght
1 / 6

Over deze wandeling

Versie 09-05-2023
Wie wandelt door Almere Poort valt op dat het geen aaneenschakeling is van rijtjes eengezinswoningen, die in de meeste wijken van Almere domineren. Het stadsdeel heeft een grootstedelijke allure, met brede boulevards en vijf verdiepingen hoge woonblokken in een historiserende stijl. In het Homeruskwartier is geen enkel huis uniek. Elk rijtjeshuis heeft een eigen gevel met een aparte steen. Verder is er veel ruimte voor bijzondere architectuur.
Wie verder wandelt komt in de nieuwe wijk Almere Duin. Hier staan in een duinlandschap aan de ene zijde opvallend grote woningen met gele daken. In een ander deel zijn rijen huizen afgewerkt met lichte stenen. De wandelaar die de wijk doorkruist zou kunnen denken dat hij een modern bungalowpark doorkruist! Alleen zijn de woningen wel een stuk groter. Daarna wordt hij of zij geconfronteerd met nieuwe hoogbouw. Werd twintig jaar geleden nog door bewoners aan de overzijde van het IJmeer geklaagd over de Almeerse hoogbouw, nu gaat Almere nog een stap verder met de bouw van flats direct achter de IJmeerdijk.
Dit is een wandeling uit de gids Wandelen buiten de binnenstad van Almere, die is verschenen bij Uitgeverij Gegarandeerd Onregelmatig.
Hendrik Kommerie17-05-2026
IJmeerdijk afgesloten
De IJmeerdijk is afgesloten voor het deel waar de route gebruik van maakt. Daarom ben ik op de Zeeduinweg linksaf ipv rechtsaf geslagen (einde van blokje 4 routebeschrijving). Vervolgens na diverse horeca en winkelcentrum Duinhal nabij witte flat de route verder gevolgd.. De afsluiting duurt volgens Gemeente Almere tot half oktober 2026.
Bert de L.c. de jong02-06-2023
wandelen buiten Almere
Ik ben in bezit van Wandelen buiten de binnenstad van Almere. Voorin is vermeld dat de gps tracks gratis zijn te downloaden. Hiertoe wil ik de code gebruiken. Maar wat ik ook probeer dat lukt NIET. Ik moet met de hand de route uitzetten op gps. Of ik krijg een melding te zien dat ik een abonnement moet afsluiten. Dit lijkt me niet juist. Misschien doe ik iets verkeerd. Graag een duidelijke beschrijving hoe ik die route download. BVD
Bert