×
Leeuw en tijger
Leeuw en tijger
Archeon, replica van herberg in Nijmegen
Domus, Archeon
Leeuw en tijger
Uitvergrote Romeinse munt
Voormalig raadhuis Aarlanderveen
Maranathakerk
Villa bij Park Rijnstroom
Park Rijnstroom
Langs de Oude Rijn
Molen De Eendracht
Zicht op de Oude Rijn
Bovenmolen
Plas langs de Kortsteekterweg
Loswal Zwammerdam
Park bij de Oude Rijn
Plein 1 Zwammerdam
Visualisatie principia Nigrum Pullum
Vlonder aan de J.C. Hoogendoornlaan
Binnenpolder bij Voshol
Dammekade
Gemaal Bulaeus Brack
Molen De Arkduif
Replica paradehelm
Plantsoen vlakbij station
1 / 25

Over deze wandeling

Versie 09-07-2026
De route loopt via de plek van Castellum Albanianae in het centrum van Alphen aan den Rijn en over de plek van Castellum Nigrum Pullum te Zwammerdam naar Bodegraven, waar een klein Romeins fort heeft gestaan. 25 % onverhard.
NB De route door de weilanden tussen Zwammerdam en Bodegraven kan zompig zijn. Tussen 15 maart en 1 juli geldt een toegangsverbod vanwege het broedseizoen. Er is een alternatieve route beschreven.
Het Archeon in de nieuwbouwwijk ten zuidwesten van station Alphen aan den Rijn is niet in de route opgenomen, maar zeker de moeite van een bezoek waard. Daar zijn verschillende reconstructies van in Nederland opgegraven Romeinse gebouwen te zien, evenals een reconstructie van een in Zwammerdam gevonden platbodem. Met Museumkaart gratis.
Yolanda 01-05-2019
mooie wandeling
Vandaag genoten van deze prachtige wandeling. Leuk veel langs het water. Je kunt vaak kiezen tussen smalle paadjes, soms achter huizen langs of de (vandaag) rustige weg met in deze tijd volop fluitekruid en koolzaad!
We hebben veel weidevogels, waaronder de snip, gezien. Bergeenden met kuikens, jonge eendjes, gansjes, meerkoetjes.
De moeite waard.
Louis Jaspers16-08-2016
Romeinse veldtocht
12-08-2016
Mooie dag, en deze mooie route gelopen, goed beschreven, heerlijk genoten.....