Over deze wandeling
Versie 24-05-2025
In razend tempo ontwikkelt de stad Rotterdam zich aan weerszijden van het veenriviertje de Rotte. Nesselande en Bergschenhoek rukken steeds verder op, maar gelukkig zorgen flinke recreatiegebieden voor het broodnodige groen rond de rivier. Met deze Trage Tocht wandelen we door al dit recreatiegroen. Een beetje 'stads' is het wel, maar toch wandel je ook door boerenland en zie je tuinbouwkassen aan de einder. Groot voordeel van het wandelen in dit parkachtige landschap is dat de wandelaar kan rekenen op vrij liggende voetpaden, semiverhard en dus goed begaanbaar. Dat geeft deze wandeling een 'zandpad'-garantie van 85%. Om te beginnen wandelen we een heel eind langs de Zevenhuizerplas. Lekker doorstappen. Aan de rand van de Eendragtspolder lopen we om de lange Willem-Alexander-roeibaan om uit te komen bij de Rotte. We zijn in 'oud' land. Vooral langs de Kooitocht krijg je het idee van een echte polder, met diep gelegen land er omheen. Het pad door De Wiebertjes is heel bijzonder. Het is een landschapskunstwerk dat bestaat uit eilandjes tussen een ruitpatroon van sloten. Je herkent het eigenlijk het beste op de kaart, want in het echt worden de sloten gecamoufleerd door de rietbegroeiing in het labyrint. Dan beklimmen we de uitzichtheuvel in het Hoge Bergse Bos. Uiteraard nemen de hoge toren even mee. Vanaf de heuvel kijken we uit op de Monte Cervino, het mekka van de klimgeit. Beneden gaat de tocht langs restaurant De Berghut en via een grote boog aan de waterkant klimmen we naar uitkijkpunt Luhrs, dichterbij de Rotte. Voor het slot van de wandeling blijven we in het groen. Via het jonge Nessebos keren we terug in het stadsgroen van Zevenkamp.
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
20-05-2026
Genoten!
zeer afwisselende wandeling. paar regenbuitje. maar mocht de pret niet drukken.
13-07-2025
Heerlijke makkelijke wandeling voor tussendoor
Vandaag deze leuke wandeling door het stadse recreatiegebied gelopen. Zeer aan te bevelen!
20-03-2025
tevredenheid alom
Vandaag hebben we deze wandeling gelopen, en beiden byzonder verrast en erg content. Beschrijving was uit de kunst en klopte helemaal en tevens schitterend weer waardoor deze wandeling een ?? verdiend. top
10-03-2024
Leuke wandeling
Tot afgelopen vrijdag heb ik nooit geweten dat je onder de rook van Rotterdam zo leuk kunt wandelen.
28-11-2022
Reactie Dick Duineveld
Dank je wel Dick voor je enthousiaste reactie. Altijd leuk om te horen. Groet, Rutger
28-11-2022
Verrassende wandeling
Vandaag deze wandeling gelopen en we waren meer dan aangenaam verrast. Beginnend in stedelijk gebied loop je in een mum van tijd in de natuur en dat blijft dan zo. Veel afwisseling en ook, misschien omdat het maandag was, ontzettend rustig. We zijn nu al van plan deze wandeling te herhalen in het voorjaar. Routebeschrijving klopt helemaal, compliment voor de routemaker!
25-11-2022
Heerlijke wandeling!
Wat leuk, een Trage Tocht in onze buurt!
We fietsen en varen regelmatig bij en over de Rotte, maar deze wandeling heeft nieuwe plekjes laten zien!
Echt een aanrader!
We fietsen en varen regelmatig bij en over de Rotte, maar deze wandeling heeft nieuwe plekjes laten zien!
Echt een aanrader!