×

Over deze wandeling

Versie 24-02-2025
We maken een mooie wandeling door de groene gangen van Steenwijk. Na een rondje om de Sint-Clemenskerk met z'n 87 meter hoge toren lopen we langs de Markt naar de stadswallen. Vroeger was Steenwijk een echte vestingstad, omringd door wallen en een gracht. Een deel van die wallen mét bastions is gereconstrueerd en wij lopen er natuurlijk overheen. Dan komen we bij de entree naar de Jugendstilvilla Rams Woerthe, tegenwoordig ook als museum te bezoeken. We lopen door het bijbehorende langgerekte park, dat rond 1900 is aangelegd in de Engelse landschapsstijl naar een ontwerp van Henri Copijn. De route kronkelt verder door het Broekslagenbos rondom de Ruxveense vijver, een oude zandafgraving. We steken over naar het boerenland van de Steenwijker Kamp met verrassende onverharde paden tussen de licht glooiende akkers en graslanden rond Zuidveen en Onna. Terug in Steenwijk over een fraaie oude eikenlaan langs een nieuwbouwwijk, waar vroeger de kazerne Kornput lag. Op het volgende traject volgen we veel smalle onverharde paadjes, maar wel steeds in de stadsrand of zelfs parallel aan de snelweg. Op het laatste deel van de tocht blijven we dicht in de buurt van de Steenwijker Aa, ontstaan door smeltwater en later gekanaliseerd.

Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
Rob Wolfs24-02-2025
TT Steenwijk
Stadse Trage Tocht Steenwijk is nagelopen en gecontroleerd. Sommige routes zijn ook na 7 jaar nog steeds helemaal in orde. Zo ook deze. Slechts één tekstuele aanpassing. Met dank aan Barbara Tetenberg.
Rob Wolfs04-10-2023
Reactie op Esther
Bedankt voor je reactie, Esther. Het is niet voor niets een stadse Trage Tocht.
Esther 04-10-2023
Teveel asfalt en verkeer
De route op zich zit prima in elkaar. Daar is niks mis mee. Maar wat ons betreft op deze route iets teveel asfalt, stoepen, fietspaden, auto's en huizen. Het oude centrum is best leuk, het park met de herten is mooi, tussen de maïsvelden is het rustig. Dat waren de mooiste delen van de route. De snelweg is vervelend, vooral het geluid. Te weinig natuur voor ons in deze wandeling.
Rob Wolfs22-05-2023
Reactie op Jan van Gelderen
Bedankt voor je reactie, Jan. Ik heb de tekst aangepast.
Jan van Gelderen18-05-2023
Trage tocht Steenwijk
Vandaag deze tocht gelopen, prachtige wandeling met goede omschreven route beschrijving. Toch 1 opmerking: ?voor de poort van Ramswoerthe. Daar L. aanhouden?.. duidelijker zou zijn: door de poort van Ramswoerthe na huisnr. 4 links aanhouden.
Marijke Claus12-12-2020
Rams Woerthe
Woensdag 9 december 2020 deze mooie Trage Tocht gelopen. Ondanks de hardnekkige mist genoten van deze route, al zal deze route met een zonnetje nog veel mooier zijn. Voor de poort van Rams Woerthe (2) even moeten zoeken waar ik nu L moest aanhouden, bleek dat ik door de poort moest.