Vanaf de bushalte Wolfsbree gaat de route via de Mariakapel op de RK begraafplaats en de visvijvers naar het centrum van Ootmarsum met het voormalige klooster Maria ad Fontes en de RK en NH kerk. Vervolgens via het Stadspark naar de Kuiperberg met een oriënteertafel, een joodse begraafplaats, een watertoren en een landkruis. Daarna langs het Vasser en het Haarler grafveld en een Mariakapel in Haarle naar Reutum met een Mariakapel in de kerk en een Groot Agelo. Via onverharde paden in de Broekmaten en de Voortmaten komt u in Groot Agelo met een Mariakapel. Daarna loopt u langs een landkruis aan de Ageler esch en over een smal pad terug naar de bushalte. Dit is een van de twaalf rondwandelingen in mijn wandelgids 'Twentse Kruistochten', zie kader onderaan. In die mooi uitgevoerde gids staat uitvoeriger achtergrondinformatie en een interview met Jan en Ans Wilbers, die de Kipboomkapel in Groot Agelo hebben gerealiseerd.
Hartelijk dank voor je reactie. Ik heb de routebeschrijving aangepast.
Melding
J van der Haar, 07-06-2018
Gelopen op 7 juni 2018. Mooie wandeling door een af en toe glooiend landschap. Met name na het verlaten van Groot Angelo ziet dat er werkelijk prachtig uit. Ootmarsum is een aantrekkelijk dorpje en zeker een nader bezoekje waard.
Kleine verandering in de routebeschrijving op de Tichelwerk.
Lees hier: De asfaltweg gaat over in een halfverharde weg. Volg deze met de haakse bocht naar rechts. Ga bij de driesprong RA, kort daarna 1e pad LA, een smal pad. Succes!