×
Monument Jacobswoude
Monument Jacobswoude
Oprichting 1e monument in 1913
Gedenkbank
Gemaal
De Turfsteker
Kerk Woubrugge
1 / 10

Over deze wandeling

Even ten noorden van Alphen aan de Rijn, bij het kruispunt N207/Kruisweg, heeft bijna 1000 jaar lang het dorp Jacobswoude gelegen. Een metershoge bakstenen zuil met daar tegenover een stenen bank houden de herinnering aan dit verdwenen dorp levend.nWe maken een wandeling over dijken en boerenlandpaden door de Vierambachtspolder met als centraal punt het monument van Jacobswoude. Vanuit Woubrugge lopen we over de dijk richting Alphen aan de Rijn. Via de rand van de bebouwing komen we in de Ridderbuurt. Na de dijk wacht ons een avontuurlijk stuk over de Varkenskade. De bewoners van de Ridderbuurt gingen vroeger over deze veenkade naar de kerk in Ter Aar. Om bij het monument van Jacobswoude te komen is een stuk over het fietspad langs de verkeersweg onvermijdelijk. Gelukkig zijn er verderop weer boerenlandpaden die ons langs akkers met aardappels, spruitjes, voederbieten en graan naar de rietkragen van het Braassemermeer brengen. We lopen al weer snel Woubrugge in dat als een lang lint langs de Woudwetering ligt.

Let op: De route kan tijdens het vogelbroedseizoen van 15 maart tot 15 juni niet worden gelopen. De Varkenskade is dan afgesloten.
Henk&Cobi30-06-2024
Aardige wandeling maar?
Een aardige wandeling maar we hebben betere gelopen.Deze was grotendeels op asfalt lopen , heel veel op fietspaden en op de weg.Kleine stukken door weiland ,met over begroeide opstapjes en hekjes eerst brandnetel vrij moeten maken voor je verder kon.Bij veestal braasem werden wij een beetje staande gehouden door de eigenaar die ons wel vriendelijk vroeg hoe het kon dat wij over zijn grond en langs het huis moesten.De app en route laten zien .Lang verhaal kort te maken : jullie ,wandelzoekpagina.nl dus ,moeten toestemming vragen, er zou iets zijn met betalingen.Niettemin hebben wij een leuk half uurtje met de eigenaar doorgebracht ,na een praatje en een aangeboden lekker bakje koffie konden wij onze weg weer vervolgen door het door hem geopende poorthek.Op zich dus aardige wandeling maar niet heel bijzonder.
Nog geen horeca aanwezig.