×
Wezepsche Heide 1
Wezepsche Heide 1
Het Engelse Werk
Voetveer \\\
Landgoed Molecaten
Wezepsche Heide 2
In de uiterwaard. Waarvoor hebben deze jukken gediend??
Zoekplaatje; zoek de 100 verschillen tussen IJsseldijk 8 en 10
merkwaardige inspectieputten (?). Vanwaar één rechte zijde en niet geheel bol??
1 / 14

Over deze wandeling

Met NS-wandeling Wezepsche Heide kun je kiezen tussen een wandeling van 16 en een route van 11 km. De lange route begint in Zwolle, de korte route in Hattem. Je eindigt in beide gevallen op station Wezep. Op deze route loop je samen met een stukje van het Maarten van Rossumpad (LAW 202, Arnhem-Ommen, 150 km).
Bert ten Berge03-05-2013
Routebeschrijving
De beschrijving liet ons in de steek vanaf de Mariabeuk tot aan P-21778.
Bovendien was er bij de Mariabeuk geen enkel logo te vinden om de weg alsnog te bepalen.
willem blaas05-05-2011
evt gps-route beschikbaar
Vanmiddag de 15 km gemaakt in de buurt van Wezep, mooie wandeling en met de gps opgenomen, 1 hiaat gevonden maar staat nu goed op het bestand.
zeker wanneer de heide in bloei staat zal het een belevenis zijn.
Evt vragen wil ik graag beantwoorden.
Gerard van den Broek23-09-2008
vaartijden pontje uitgebreid & overige
de wandeling op 19-9-08 gelopen; fraaye nazomerdag. Het pontje vaart blijkens aangeplakte info van 26/4 tm 27/10. Overige route-aanwijzingen: info over uitgang statie is belangrijk. Let op: ivm de aanleg van de Hanzespoorlijn wordt een nwe spoorbrug gebouwd. De route kruist die, verwacht mogelijk hinder (maar geen onmogelijkheid) bij het punt van de 2e spooronderdoorgang richting IJsseldijk. De route is ter plaatse belangrijk dus die zal naar verwachting open blijven. In het blokje waar P21606 genoemd wordt: op de brede boslaan gewoon rechtdoor stuiteren. De zin na \boslaan\ gewoon schrappen. Ye loopt tussen diversche hindernissen van de militairy door. Geen prettig gezicht als je net zoals ik niet van die activiteit houdt. In het blokje waar over de Mariabeuk gesproken wordt: de afslag naar rechts is wat dichtgegroeid, maar wordt een breder en duidelijker pad als je er 30m in bent gelopen. Ik zag overigens maar 2 sprengkoppen, maar dat kan aan mij liggen.
Veel afwisseling qua landschap; erg mooye wandeling. Op het stuk W-hei grazen wilde runderen. Ze stonden in de weg op de route. Omdat er kleine kalfjes waren heb ik de kudde gerust gelaten (veiligheid) en ben wat afgestoken via het terrein van de waterleidingmy: Dit is illegaal, ye moet 2x een hek klauteren maar wel mooy ende fraay. En ye bent op tyd voor de trein. Heb nadien nog prettig door Zwolle gewandeld en gefietst. Oa het standbeeld van Herman Brood bekeken. Zeer wel de moeite van het combineren waard.
Carina van de Weg25-09-2007
wijziging route
Bij nr.(2) moet "Via een dam over een beekje.."tot "..gaan volgen" gewijzigd worden in: Langs een bruggetje over een beekje. Aan het eind over een bruggetje....."
Els11-08-2006
wezepsche heide ns route
Hebben deze oude NS route in aug. 2006 gelopen. Nog steeds een schitterende route en ook nog steeds goed tevolgen. Inderdaad moet men de aanpassing van vorige schrijver volgen. Maar ook zonder deze tip is het goed te vinden met een beetje logisch verstand. Jammer dat deze route eruit is en waarom eigenlijk? Het is een heel mooie gevarieerde route.
Carla Engels20-08-2005
gewijzigde beginroute
Het begin van de wandeling vanuit Zwolle is een klein beetje gewijzigd. Er moet staan:
U verlaat het station Zwolle via de uitgang Zuidzijde. Helemaal aan het einde van de tunnel gaat u rechtdoor de trap op en loopt daarna rechtdoor het Lübeckplein over. Op de Koggenlaan gaat u rechtsaf. Nu steeds rechtdoor, de tunnel onder de spoorbaan door en pal voor het Ecodrome linksaf, het Horrëus de Haaspad op.
H.Evers19-08-2004
wandeling
Schitterende wandeling met verschillende landschappen in korte tijd. Goed opletten bij de afslaf naar het pontje.
Petra19-08-2003
Van Wezep naar Hattem
Op een mooie zondagnamiddag/avond hebben wij de korte variant van deze wandeling gelopen in omgekeerde volgorde (dus vanaf Wezep naar Hattem). Voordeel hiervan is dat we uitgebreid konden eten in Hattem. Een mooi plaatsje om door te lopen! Er is een uitstekende busverbinding vanaf Hattem naar Zwolle (elk half uur). Het stukje over de IJsseldijk met de bus is ook erg mooi. Een paar jaar geleden zijn we over de IJsseldijk gelopen, omdat het pontje nog niet in de vaart was. Hoewel de IJssel natuurlijk mooi blijft, is dit overdag niet prettig wandelen door het drukke autoverkeer. Anno 2003: In het bos konden we een klein stukje van de route niet meer volgen, maar met behulp van het kaartje was daar prima uit te komen. De herberg op landgoed Molencate is nog steeds wegens omstandigheden gesloten. Jammer inderdaad van het autogeraas op de heide, maar het is over het geheel een mooie wandeltocht.
thonie en trudi23-02-2003
oerrunderen
Zelfs in februari kun je aardig verbranden, als je op de Wezepsche Heide loopt! Wij liepen deze wandeling op 23 februari 2003, dus de korte variant omdat het pontje dan nog niet vaart. Het eerste stuk door Httem en over het landgoed was ronduit prachtig. Het stuk vanaf de snelweg lijkt even te gaan tegenvallen, maar al gauw draai je de grote weg weer de rug toe, op die Wezepsche Heide compleet met indrukwekkende oerrunderen. De snelweg hoor je op de heide inderdaad wel heel goed. Maar dat je zo vanuit het bos opeens weer in de bewoonde wereld -bij het station- uitkomt, is verrassend. De genoemde herberg op landgoed Molencate is "vanaf 2 december wegens omstandigheden gesloten".
maartje04-11-2002
snelweg
Het is een aardige wandeling. Het is jammer dat je veel langs de weg loopt. Als je in het bos bij Wezep loopt, hoor je voortdurend de snelweg. Errug jammer.