Over deze wandeling
Versie 04-09-2026
De wandeling begint in het monumentale gevangenisdorp Veenhuizen, met onder meer het Gevangenismuseum. Verder loopt de route grotendeels door het prachtige natuurgebied Fochteloërveen op de grens van Drenthe en Friesland en daarnaast over de voormalige vuilstort Weperberg met een mooi uitzicht over de wijde omgeving en door het voormalige kamp Ybenhear. 60 % onverhard.
Meer van deze wandelingen (per provincie minstens één) zijn te vinden op naberpaden.nl onder de rubriek Bijzondere bergwandelingen.
Meer van deze wandelingen (per provincie minstens één) zijn te vinden op naberpaden.nl onder de rubriek Bijzondere bergwandelingen.
04-10-2022
Leuke wandeling
De grootste uitdaging was om in Veenhuizen te komen (afgesloten weg vanuit Norg). Enfin iets voorbij het museum geparkeerd en vandaar begonnen. Best een leuke wandeling, de 'berg' viel wat tegen en er was best wel veel fietspad op deze wandeling. Toch zeker de moeite waard en een aanrader. Veenhuizen zelf blijft boeien (niet te geloven dat je hier, nog helemaal niet echt lang geleden, niet mocht komen).
13-05-2019
restaurant Goudmeer
Dankjewel, Jan. Ik heb restaurant Goudmeer ook bij de horecagelegenheden vermeld. Volgens de website is het van mei t/m augustus alleen op maandag gesloten.
13-05-2019
Gewandeld zondag 12 mei 2019
Gelopen op GPS. Mooie wandeling, afwisselend door bos, tussen/langs weilanden en over de hei. Relatief veel op verharde paden gelopen. Onderweg nog een welkome extra horecagelegenheid (Restaurant het Goudmeer, wordt wel in de tekst van de routebeschrijving genoemd, niet in het overzicht van horecagelegenheden; maandog tot en met woensdag gesloten).
hotel Bitter en Zoet
Hospitaallaan 16
9341 AH Veenhuizen
9341 AH Veenhuizen
restaurant Het Goudmeer
Weperpolder 33a
8431 RL Oosterwolde
8431 RL Oosterwolde
Maallust
Hoofdweg 140
9341 BL Veenhuizen
9341 BL Veenhuizen
Piepers en Paupers
Hoofdweg 134
9341 BL Veenhuizen
9341 BL Veenhuizen
Deco-loge wafelbakkerij en cadeaus
Oude Gracht 4-B
9341 AB Veenhuizen
9341 AB Veenhuizen
museumrestaurant Het Tweede Gesticht
Oude Gracht 1
9341 AA Veenhuizen
9341 AA Veenhuizen
Nog geen overnachtingsadressen aanwezig.