Over deze wandeling
Versie 07-11-2022
De wandeling volgt voor een groot deel de meanderende Kleine Beerze, Beerze en vervolgens de Groote Beerze. Op Landgoed Baest komen de Kleine en de Groote Beerze samen. Vanaf daar heet de beek Beerze. Landgoed Baest is een 500 hectare groot landgoed tussen Oostelbeers en Spoordonk met bos, weide en waterpartijen. Huis te Baest en diverse gerestaureerde bijgebouwen vormen tezamen een idyllische, van oorsprong Middeleeuwse nederzetting. Aan de noordkant van het Wilhelminakanaal ligt bedevaartskapel De Heilige Eik. Begin 15e eeuw zou op het zand in het riviertje de Beerze op de plek van de kapel een beeldje van Maria met kind gevonden zijn. Dit beeldje werd in een eik geplaatst en door de boeren en herders vereerd. Ter plaatse vonden genezingen plaats zodat er een stroom pelgrims op gang kwam. Het beeldje werd vervolgens in een primitief, houten kapelletje geplaatst. De huidige kapel is van 1854. Het oorspronkelijke Mariabeeld staat nu in de Oirschotse St. Pieterskerk.
28-06-2021
Bruggen
Beste Johan, bedankt voor je aanwijzingen. Ik heb het aangepast. Mocht je ooit weer iets tegenkomen dan hoor ik dat weer graag.
28-06-2021
Bruggen
In de tekst staat: '30 meter voor witte brug L. Meteen daarna R op breed voetpad' Maar de brug is nauwelijks nog te zien. Duidelijker is: 'Aan het eind R op breed voetpad.'
Bij punt 8 ligt inmiddels een nieuwe brug. De omleiding is niet meer nodig.
(Gelopen op vrijdag 25 juni 2021)
Bij punt 8 ligt inmiddels een nieuwe brug. De omleiding is niet meer nodig.
(Gelopen op vrijdag 25 juni 2021)
19-04-2021
Omleiding
Bedankt Arie! Ik ga het aanpassen in de routebeschrijving.
16-04-2021
Omleiding
De brug bij punt 8 is verdwenen. Ga bij de Y-splitsing niet R maar L. Volg die weg steeds tot aan een kruispunt. Ga daar rechts en je komt weer terug op de route