Over deze wandeling
Versie 12-05-2022
In de driehoek waar de gemeenten Hengelo, Enschede en Dinkelland aan elkaar grenzen ligt een aantal landgoederen aaneengesloten aan elkaar: Het Lonnekermeer, De Wildernis, Het Leutink en Hof Espelo. Het Grote en Kleine Lonnekermeer zijn ontstaan door zandwinning ten behoeve van de aanleg van de spoorlijn Almelo-Salzbergen. Tussen de beide meren staat het karakteristieke huis De Oosterhof, gebouwd door de textielfamilie Stork. Ook in De Wildernis en Het Leutink liggen kleine vennetjes, een ware oase voor verschillende libellensoorten. Door de verschillende stroompjes vanuit de Oldenzaalse stuwwal, die samen de Elsbeek vormen, kan het in het gebied op sommige plekken behoorlijk nat zijn. In de avondschemering is de kans op het kunnen spotten van enkele reeën rond het Lonnekermeer erg groot. Aan het einde van de route is de vogelkijkhut bij het Lonnekermeer zeker nog een bezoekje waard en kom je ook nog even langs de oude markesteen.
04-06-2024
Mooi rondje Lonnekermeer
Een paar weken geleden dit knopenrondje ook al eens gelopen, maar ergens ging dit mis. Nu opnieuw met gpx en nu wel het juiste rondje gelopen. Langs het Lonnekermeer kom ik wel vaker, maar nu wandel ik over een veel groter gebied, met nog onontdekte paadjes. Het was een mooie wandeling, met veel mooie uitzichten, natuur en smalle paadjes. Af en toe nog wat modderig, maar zeer de moeite waard om in een ander seizoen nog eens te lopen.
12-05-2024
Gele pijltjes
Op deze mooie zomerse zondag voor het eerst een knopenrondje gelopen, het was helaas geen onverdeeld succes. Ik had alleen de papieren uitdraai bij me en ik dank dat ik ergens onderweg een pijltje ben misgelopen of iets te ver ben doorgelopen. Mijn knopenrondje liep nogal zigzaggend langs de knooppunten. Ik denk dat ik binnenkort dit rondje nogmaals ga lopen, maar dan met de gps track erbij. Maar desondanks genoten van de mooie wandeling
12-06-2022
geel-rood
Mooie knoop route. De moeite waard.
Nog geen horeca aanwezig.