Over deze wandeling
Wandelen over de dijk van de schilderachtige Linge. U loopt door oude stadjes als Leerdam en Asperen en langs het befaamde fort Asperen, onderdeel van de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Het fort is te bezichtigen, als er een expositie is. Met een grote bocht volgt u de Molendijk en komt u door Acquoy met zijn scheve toren, Rhenoy en Rumpt.
De wandeling is vooral aan te raden in de lente en in oktober, wanneer de fruitbomen op hun mooist zijn. De route gaat wel grotendeels over geasfalteerde wegen en paden.
De wandeling is vooral aan te raden in de lente en in oktober, wanneer de fruitbomen op hun mooist zijn. De route gaat wel grotendeels over geasfalteerde wegen en paden.
26-03-2024
Leuke wandeling; niks mis mee.
Auto in Beesd bij het station parkeren, trein naar Leerdam is 5 minuten en in goed 3 1/2 uur weer terug gewandeld. De wandeling is zonder meer leuk en verveelt nergens. Mooi stukje Nederland zo langs de rustige dijkjes. Nog niet veel in bloei maar daardoor nog heerlijk rustig. Wij kwamen op goede 18 kilometer door wat kleine extra stukjes. Aanrader
10-06-2023
Een warme dag
Vandaag op een zeer warme zaterdag deze oude NS wandeling opgeduikeld, aangezien ik een paar weken in Culemborg zit. Ook even alle reacties gelezen en de eerste is vanaf 2001 zag ik. De meesten zijn zeer positief over deze wandeling en ik kan het er alleen maar mee eens zijn. Begonnen vanaf station Leerdam, even een kort door het centrum en dan via de haven naar het buitengebied. Al snel loop je over de Lingedijk, een straatnaam die we nog vaker tegen komen. Over de grasdijk lopend kun je zien dat het erg droog is, de grond is hard en vol scheurtjes. Als je het voetpad over de Appeldijk neemt, kom je nog langs een speelplaats, daarna loop je de onderdoorgang van het gemeentehuis van Lingendaal door. Dan kijk je tegen een monumentale kerk aan. Asperen is al bekend van eerdere wandelingen, maar de tocht langs de stadswal blijft mooi. Bij fort Asperen had ik graag nog een keer willen kijken, maar het fort gaat pas om 12.00 uur open en ik ben er al veel eerder. Bij Acquoy gaat het even mis, blijkbaar wat last van de warmte: ik loop rechtdoor i.p.v. Rechtsaf. Wat later kom ik er achter als ik mijn gps raadpleeg, altijd makkelijk als je die bij je hebt..De stompe toren van Acquoy blijft een mooi gezicht natuurlijk, de Nederlandse variant van de toren van Pisa. Ik zit weer op de goede weg en wandel weer over de eerder genoemde Lingedijk. Bij kp-E42 rechtsaf, langs het water en dan (na klaphekje staat er, maar er is geen klaphekje meer) langs de rand van het weiland. Er is hier net enige tijd geleden gemaaid, denk ik want het hoge droge gras ligt er nog. Hier neem je geen hooi op de vork, maar op de schoen. Lingedijk gaat over in Molendijk, ik passeer het vervallen Huis te Rumpt, binnen is het en beetje een puinhoop. Na het viaduct bevindt je je op Heerlijkheid Mariënwaerdt, ook een mooi landgoed om eens te verkennen. De horeca laat ik maar even zitten, ik loop gewoon door naar het station. Ondanks dat het zaterdag was, was het niet echt druk op de weg. Wel wat fietsers, motoren en auto's, maar geen hinder van gehad. Mooi was dat overal op het water mensen aan het recreëren waren, met bootjes, grote boten, kinderen waren aan het zwemmen en sappen, Het was een bijna perfecte dag, alleen de zon was iets te fel. Maar ja, je kunt niet alles hebben, hé.
03-04-2021
Snoepjes van dorpjes
Prachtige wandeling door snoepjes van dorpen en mooie landschappen langs de Linge. Zeker tijdens de bloesemtijd een absolute aanrader.
In de beschrijving staat een klein foutje. In de tekst staat na punt 7 'Na ca 500m, net voorbij voormalig stoomgemaal bij kpE43 rechtsaf.' Dit moet zijn kpE42.
In de beschrijving staat een klein foutje. In de tekst staat na punt 7 'Na ca 500m, net voorbij voormalig stoomgemaal bij kpE43 rechtsaf.' Dit moet zijn kpE42.
04-04-2012
De oorspronkelijke Lingeroute
Nu de NS/wandelnet komt met een 'nieuwe' route Mariënwaerdt/Linge: ik heb nog een folder van de oorspronkelijke Lingeroute, toen de folders nog groen op wit waren gedrukt. Lengte was toen 11 km. Wie kan mij zeggen uit welke periode deze dateert? (Wsch. 80er jaren)
20-04-2009
Lingewandeling
Van alle NS wandelingen staat deze al jaren in onze top drie. Al enige tijd wordt de wandeling niet meer via de NS aangeboden maar wij hebben het boekje bewaard (maar hebben die niet meer nodig) en lopen al 5 jaar lang in april deze wandeling. De betuwe is fantastisch mooi, echt op en top holland. De bloesem is van Leerdam tot Beesd volop aanwezig. Het enige nadeel is dat je moet lopen op dijkjes waar veel fietsers, auto's en wandelaars te vinden zijn, soms zit je elkaar letterlijk in de weg. Maar als je geluk hebt kom je ook bijzonder verkeer tegen, zo hebben wij een stoet aan zundappbrommertjes, tractors, oude auto's, oude koetsen, motoren etc voorbij zien komen. De afwisseling, de natuur en de leuke dorpjes zorgen ervoor dat wij deze wandeling nog vele jaren met plezier zullen blijven lopen!
19-04-2009
Mooie route, maar filelopen in het weekend
De route is mooi en duidelijk aangegeven. Maar dit weekend kwamen we een optocht tegen van oude tractoren, een rally van klassieke sportwagens, honderden motorrijders die in colonne langs je scheuren en een niet te tellen aantal fietsers. Dat alles op dijkweggetjes die niet breder zijn dan twee of drie meter: het doet je realiseren hoe vol Nederland is: het leek af en toe gewoon op een winkelstraat op koopavond. Iedereen heeft recht op zijn plezier, en ik kan me voorstellen dat als je hobby het restaureren van oude tractoren is, het leuk is om met honderd andere tractors op de dijk te rijden. In een grote groep met je motor Easyrider nadoen, is vast spannend. Maar het lastige is, dat al deze groepen gebruikers elkaar in de weg zitten, en je als wandelaar voortdurend voor en achter je moet kijken, want anders zit je zo ergens onder. Andersom natuurlijk ook: waarschijnlijk vinden de motorrijders die wandelaars voor hun wielen maar vervelend - hoewel dat velen er niet van weerhield, gewoon 60 kilometer per uur te rijden. Ik zou de oplossing niet weten: in Singapore hebben ze het systeem dat auto's met een oneven nummerbord op de ene dag, en auto's met een even nummer op de andere dag mogen rijden. Misschien moeten we hier ook naar doelgroependagen? Tot die tijd zou ik in het weekend bij mooi weer deze route zeker niet aanraden: met kleine kinderen lijkt hij mij zelfs onveilig (en nee, ik ben geen overbezorgde zeurpiet, die de wereld voor zichzelf wil hebben)
22-08-2008
NS wandeling Linge vanuit Leerdam
Op 18 april 2008 heb ik deze wandeling gelopen. Kijk voor een verslag en 115 foto's op www.henrifloor.nl/ns.htm
10-03-2008
NS wandeling Leerdam Beesd
De wandeling is goed te lopen, Beesd - Leerdam. Vandaag de dag gaat de trein(Arriva) om het HALF UUR. v,a, Leerdam 10 voor en 10 voor het half.Alle jaargetijden mooi!
03-05-2007
2-5-2007
Route is met behulp van de beschrijving prima te lopen. De bloesem was helaas al uitgebloeid. Het weer was prima, ruim 20 graden. Bij het fort kun je goed lunchen. Twee aanvullingen op de routebeschrijving: na beschrijving (3) ..... Leerdamseweg op. Deze weg blijft u volgen tot een huis met daarbij twee gele borden met daarop WANDELROUTE. Bij dit bord gaat u links. U komt dan voorbij het gemeentehuis van Asperen. U blijft rechtdoor lopen. U komt dan uit bij wegwijzer Y-11464. Hier gaat u links.
na beschrijving (8): ...huisnummer 47 gaat u ...
U kunt hier ook gewoon de dijk blijven volgen.
na beschrijving (8): ...huisnummer 47 gaat u ...
U kunt hier ook gewoon de dijk blijven volgen.
02-05-2006
Late Lente Linge-Route
Vandaag op 02-05-06 de Linge-route gelopen. Late lente, weinig bloesem behalve de perenbomen. Voornamelijk op de dijk veel last van hordes paardenvliegen. Waarom zoveel zou ik niet weten maar het hield in dat het niet lekker zitten was onderweg. Route klopt nog wel en is ook mooi.
02-01-2006
reactie wandeling
Vandaag het nieuwe jaar goed begonnen en de oude NS wandeling van Beesd naar Leerdam gelopen. Onderweg geen wandelaar tegengekomen. De route staat nog steeds goed aangegeven. Bij Asperen zijn de werkzaamheden klaar, dus de route is weer in zijn geheel te volgen. Een mooie route zo dicht bij huis.
09-10-2005
Ook in het najaar
Ook in het najaar is deze route de moeite waard. Veel najaarskleur en veel lekkers: appels en walnoten.
Deze wandeling is wel erg veel over asfalt.
Bij Asperen is de route geblokkeerd. Er wordt daar aan een brug/sluis bij het fort gewerkt. Omlopen via de Kerkweg naar Acquoy. Je mist wel een mooi stukje Lingedijk en krijgt daar een niet zo rustige weg voor terug. Het is wel een afsteker.
Met de afsteker is de route volgens m'n GPS 16km. Zonder zal hij dus iets langer zijn. Het lijkt wel of ze de aan- en aflooproutes niet meetellen in de afstand.
Deze wandeling is wel erg veel over asfalt.
Bij Asperen is de route geblokkeerd. Er wordt daar aan een brug/sluis bij het fort gewerkt. Omlopen via de Kerkweg naar Acquoy. Je mist wel een mooi stukje Lingedijk en krijgt daar een niet zo rustige weg voor terug. Het is wel een afsteker.
Met de afsteker is de route volgens m'n GPS 16km. Zonder zal hij dus iets langer zijn. Het lijkt wel of ze de aan- en aflooproutes niet meetellen in de afstand.
28-04-2005
Prachtige tocht
Eind april langs de prachtige bloessem op de fruitbomen gelopen. De route is nog stedsd goed aangegeven. Wij vinden het een slechte zaak dat de NS met deze tocht is gestopt. NS svp volgend jaar deze tocht weer opnemen.
27-04-2005
Toproute
Hallo iedereen,
Heb net deze route gelopen, is prachtig. Over kleine dijken, door vergeten dorpjes en als enig minpunt een klein stukje langs een doorgaande weg. Maar vooral schitterende uitzichten, en de routebeschrijving klopt nog altijd perfect!
Loop ze, Willem
Heb net deze route gelopen, is prachtig. Over kleine dijken, door vergeten dorpjes en als enig minpunt een klein stukje langs een doorgaande weg. Maar vooral schitterende uitzichten, en de routebeschrijving klopt nog altijd perfect!
Loop ze, Willem
21-04-2005
kaart
Heeft iemand het boekje nog altijd? Misschien kan er een grotere scan van het kaartje gemaakt worden ...?
Ik dacht eerst, die zal wal in een grote versie komen als je erop klikt ... maar helaas :)
Ik dacht eerst, die zal wal in een grote versie komen als je erop klikt ... maar helaas :)
20-07-2004
motoren
O,Kees is niet eens mooi, maar MOOIJ, thuis blijven joh Kees!
20-07-2004
motoren
Kees de Mooi kan beter thuis blijven in het vervolg denk ik, dan heeft hij nergens last van
05-05-2004
volop bloesem
Eindelijk heb ik er dan in april een keer aan gedacht. Al jaren wilde ik de wandeling langs de bloesembomenmaken, maar steeds bedacht ik het in juni of juli. En dan is de bloesem uitgebloeid.
En nu dacht ik er dus op tijd aan. En het is inderdaad een hele mooie wandeling. Voor herhaling vatbaar, maar dan misschien een keer als de kersen rijp zijn. Heerlijk wandelen en dan onderweg ergens je eigen maaltje kersen plukken!
En nu dacht ik er dus op tijd aan. En het is inderdaad een hele mooie wandeling. Voor herhaling vatbaar, maar dan misschien een keer als de kersen rijp zijn. Heerlijk wandelen en dan onderweg ergens je eigen maaltje kersen plukken!
12-04-2004
lingeroute
mooie route wel veel asfalt wegen en het is wel erg druk met autos vooral het laatste deel van de route
20-04-2003
Linge route NS
Een schitterende wandeling, maar wat is het eindstation een afknapper .
ingeslagen ruitjes geen zitplek geen koffie en geen huis in de omgeving. Jammer we hebben zo genoten van de wandeling
06-05-2002
de Linge
Vorige week, dus eind april deze route gewandeld met mijn wandelclub De wandellaars. Met 10 vrouwen op pad. Eerst met de trein en vanaf Leerdam gaan lopen, het begon met regen dus we waren allemaal in capes en regenkleding gehuld. We liepen over een dijkje dat erg modderig en glibberig was en ik zag nog een vrouw die regelrecht in deze modder belandde. Het is echt raadzaam om echte wandelschoenen aan te doen want veel vrouwen die dit niet hadden vonden het maar eng en liepen te glijen.Je kan echt lelijk vallen hier. Gelukkig waren de wegen daarna heel goed begaanbaar. Na ongeveer een uur kwamen we bij een gezellige koffietent langs de dijk en hebben we hier even op kunnen drogen bij het open haardvuur. Gelukkig kwam ook de zon door en verdween de regen waardoor wij rustig verder hebben kunnen wandelen want er waren haast geen wandelaars te zien. Waarschijnlijk had het slechte weer ze afgeschrokken. Het was een prachtige wandeling doordat het voorjaar zo vroeg had ingezet waren de bloeiende bomen een beetje minder maar toch prachtig, we genoten van deze prachtige omgeving met prachtige oude huisjes en huizen. Een van de mooiste wandelingen van de NS kan ik wel zeggen.
02-05-2002
linge route
na deze route verschillende keer gefiest te hebben was het een mooie verandering om deze eens te lopen.
ik heb de route 2 keer gelopen(april)dat is de idiale bloesemtijd alleen de tweede keer was op een zondag en dat was iets minder(erg druk)
22-04-2002
Wandelingen NS op Intenet
Theo van Ouwerkerk geeft aan dat de NS-wandelingen niet op Internet staan. Je kunt ze echter wel op de NS-site vinden, onder Jaarkaarthouders.
31-03-2002
motoren
vast een leuke route, maar volledig bedorven door enorme massa's motorrijders die over de dijkjes rijden.
wat doet dat tuig daar? op de bordjes lingeroute staat toch een duidelijk kruis door het plaatje van een motor. gezien de midlifecrisisleeftijd van de gesignaleerde rijders kan ik me voorstellen dat hun gezichtsvermogen door staar vertroebeld wordt, maar dit waren geen toevallige rijders, zij reden overduidelijk een route. de ANWB moet hier toch tegen optreden?
30-03-2002
Linge-wandeling
Waarom kan of wil de NS de wandelingen niet op het net zetten voor tenminste haar vaste klanten? Of zij die een kortingskaart hebben. Onwil, of slordigheid?
25-03-2002
kaarten onderweg
Aan Lingedijk 134 in Acquoy worden door een schrijver ontworpen ansichtkaarten aangeboden: een leuke herinnering aan deze prachtige tocht.
20-10-2001
bloesemtijd
In de bloesemtijd is dit een schitterende wandeling. Een paar keer de Linge oversteken en langs mooie Gelderse dorpjes. Let op bij NS-wandelingen ,als je met de auto gaat, dat je de auto bij het eindpunt neerzet.
Anders moet je op de vertrektijden van de trein letten. De trein van Beesd-Leerdam gaat om het uur!
Nog geen horeca aanwezig.