×
Foto wandeling
leven in de idylle
Zeer afwisselend landschap, erg fijn om te lopen
Lage Vuursche
Lage Vuursche
Lage Vuursche
Nonnenland
Nonnenland
Smithuyserbos
1 / 45

Over deze wandeling

Versie 17-03-2025
Vanaf station Hollandsche Rading wandelen we in een wijde boog rondom Lage Vuursche. Onderweg valt er volop te genieten van afwisselend bos, graslanden en akkertjes. We rijgen verschillende landgoederen aan elkaar en lopen het bekende horecadorp in en uit, bijna helemaal over onverharde paden.

Na de Hengstenberg aan het begin van de wandeling is het Smithuyserbos een aangename verrassing. Het pad gaat er tussen stuifduintjes op en neer. De oplettende wandelaar ziet tussen de bomen een markant torentje. Jammer genoeg verboden toegang! Via de Konijnenberg en mooie beukenlanen komen we in het Nonnenland. Ooit werd hier turf gewonnen, later is het gebied ontgonnen. Nu is het waterpeil hier weer flink verhoogd en daarvan profiteert de flora, de fauna en de wandelaar. We lopen het vochtige gebied bijna rond en maken een uitstapje over landgoed Venwoude. Dan steken we de 300 Roedenlaan over en gaat de tocht even langs de hekken van Kasteel Drakensteyn en landgoed Eyckenstein. Het laatste deel van de wandeling gaat door De Zuid van het Goois Natuurreservaat, met een imposante zandkuil rond de Bosberg.



Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.


Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
Ben Bakker07-12-2025
Prachtige tocht maar......
Ik liep deze vanochtend dus op een zondag. Dan is het op veel stukken van deze route wel heel erg druk met mountainbikes. Bij punt 3 'je komt uit op een ATB paadje, ga hier linksaf' is het echt af te raden dat MTB paadje een stuk te pakken. Het zit precies in een kom in de bocht en ze scheurden er nu in grote getale overheen. Dus ik ben maar eromheen gegaan via het bos. Volgens mij bij punt 6, dat stuk van 600m moet je ook regelmatig aan de kant voor voorbijstormende mountainbikers. Op zich een prachtige route, maar ik zou hem dan zeker niet op een zondagochtend doen. En denk aan goede schoenen in deze natte periode, er zitten veel modderpaden tussen.
Rutger Burgers25-08-2025
Reactie Van Mitch van Musscher
Dank voor het delen van je enthousiasme, altijd gijn om te lezen! Vr. groet, Rutger Burgers
van Mitch van Musscher19-08-2025
prachtige afwisselende wandeling
De zon straalde uitbundig die dag, alsof ze speciaal voor mij had besloten om wat langer te blijven hangen. Het was een prachtige zomerdag in augustus - zo'n dag waarop je vanzelf langzamer gaat lopen om alles in je op te nemen. Ik wandelde op een dinsdagmiddag, een tijdstip waarop de paden heerlijk stil zijn. Slechts een enkeling kwam ik tegen, en iedereen die ik groette glimlachte terug. Alsof we allemaal hetzelfde geheim deelden: hoe fijn het is om hier te zijn.
De route verraste me steeds weer. Het ene moment liep ik onder hoge dennenbomen die zacht ruisden in de wind, het volgende moment kleurde het landschap paars van de heide. Mos lag als een zacht tapijt langs de paden. Het pad zelf wisselde tussen verhard en onverhard, wat de wandeling nog avontuurlijker maakte.
Terwijl ik verder liep, voelde ik hoe de stilte me omarmde. Geen haast, geen drukte, alleen ik, de natuur en het warme zomerlicht. Een prachtige wandeling, perfect om op zo'n dinsdagmiddag helemaal alleen te beleven.
Ans Hogenboom29-07-2025
Genoten
Genoten van deze wandeling. Ik waande me alleen op de wereld, zo rustig.
Ik heb een klein slingertje gemaakt en wat gedronken bij 'buiten in de kuil'. Aanrader.
Rutger Burgers17-05-2025
Reactie: graag route aanpassen
Beste Lex, dank voor het bericht. Ik denk graag met je mee. Kun je een mailtje sturen naar ?
Dank alvast. Vriendelijke groet Rutger Burgers
Lex van Boetzelaer16-05-2025
Graag route aanpassen
Beste Rutger,
Mensen van de Dassenwerkgroep wezen mij erop dat er mensen pal over een dassenburcht op Landgoed Eyckenstein liepen. Dassen zijn zeer gevoelig voor dit soort onrust, vooral nu en jongen zijn, en dit kan het einde van de dassenburcht betekenen. De aangesproken wandelaars zeiden deze wandelroute te volgen. Ik zou je dringend willen verzoeken de wandelroute aan te passen. Vorig jaar he ik ook al een andere route laten wijzigen. We hebben grote takkenbossen neergelegd om herhaling te voorkomen, maar de wandelaars blijken zich er alsnog 'gewoon' doorheen te werken.
Graag ontvang ik je reactie, dan kan ik je op een kaartje de precieze locatie doorgeven.
Vriendelijke groeten,
Lex van Boetzelaer
Landgoed Eyckenstein
Rene de Veth28-04-2025
Toppertje!
Gisteren onder bijzondere mooiweer omstandigheden met een groep van 9 man incl. viervoeters deze route gelopen! We hebben hele mooie stukken gezien waar we geen mens zijn tegengekomen. Wel een dier namelijk een wolf maar in een flits was de wolf weer verdwenen..
De route beschrijving klopte als een bus, dus mijn navigatie kon in zijn buideltje blijven!
Ga zo door!
Rutger Burgers17-03-2025
routecontrole maart 2025
Deze wandeling is afgelopen week nagelopen. De route en de beschrijving zijn nog tiptop in orde. Altijd fijn om dat na enkele jaren operationeel te horen. Met dank aan Niek Nube.
Rutger Burgers09-03-2025
Reactie complimenten
Dank je Hama en Jan. Fijn om te horen!
Harma en Jan Rijken09-03-2025
Complimenten aan Rutger
Beste Rutger, op zaterdag 8 maart 2025 je tocht gelopen onder fantastische weerscondities. Je hebt een zeer goede en fraaie route gemaakt door zeer gevarieerd terrein met veel bochtenwerk. Dat is een voordeel, want we hebben een hekel aan lange, saaie, rechte paden :). Well done !!
Rutger Burgers24-02-2025
reactie Arlene
Dank je wel voor je reactie. Fijn om te weten dat de beschrijving ondanks eerdere berichten nog in orde is. Vriendelijke groeten, Rutger Burgers
Arlene Crok21-02-2025
trage tocht Lage Vuursche 21-2-2025
mooie tocht met duidelijke omschrijving!
Arlene Crok21-02-2025
trage tocht Lage Vuursche 21-2-2025
mooie tocht met duidelijke omschrijving!
Nico Stokman24-10-2024
Venwoude heeft een nieuwe eigenaar en is sindsdien niet meer toegankelijk voor wandelaars!!!
Landgoed Venwoude komt best wel in veel wandelingen voor maar is sinds de eigendomsoverdracht qua naam gewijzigd in behandelcentrum Code49 en is NIET MEER TOEGANKELIJK voor wandelaars!!!!
Retraitecentrum Venwoude in Lage Vuursche wordt Code49
23 oktober 2023 om 12:30
https://www.baarnschecourant.nl/lokaal/zakelijk/972447/retraitecentrum-venwoude-in-lage-vuursche-wordt-code49

Rutger Burgers23-09-2024
Re; Fris groen
Fijn dat je genoten hebt van de wandeling en goed om te horen dat het er mooi bij ligt aan de rand van het Gooi.
Tika21-09-2024
Fris groen
Prachtige wandeling, Met na alle neerslag van het afgelopen jaar alles fris en groen en mossig, Zelfs de zandige kuil aan het einde, die afgelopen jaren echt zandig en kaal was, is nu begroeid met een groene laag en veel nieuwe boompjes. Hoogtepunt van deze wandeling vond ik het Nonnenland. De pannenkoeken in Lage Vuursche smaakten ook weer heerlijk. Het was dus een topdag!
Eric Claasen02-05-2024
Leuke afwisselende wandeling
Leuk om de interpretatie van Rutger eens te beleven. We zijn hier al vaker geweest maar deze wandeling voert je langs de leukste en mooiste plekken in deze mooi omgeving. Jammer dat Staatsbosbeheer het 'beheer' voert. Dat resulteert helaas altijd in teveel gebleste bomen, houtkap en een overdaad aan paden. Op deze rustige, warme dag hebben we toch echt genoten.
Sanne van Minderhout21-11-2023
Omgezaagde bomen
De omgezaagd bomen liggen er nog steeds. Ziet er ook niet uit alsof ze ΓΌberhaupt weggehaald gaan worden. Maar als je heel even naar links het mountainbikepad oploopt kan je doorsteken (rechts) naar het wandelpad. Zo loop je max 20 meter op het mountainbikepad. Verder prachtige wandeling!
Rutger Burgers10-11-2023
Re: omgezaagde bomen
Vanwege omgezaagde bomen hebben we de route begin oktober tijdelijk aangepast (eind tekstblokje 3 in de routebeschrijving). Omdat we liever niet het drukke ATB-pad willen gebruiken horen we graag van wandelaars of die omgezaagde bomen inmiddels zijn verwijderd. Een reactie wordt op prijs gesteld, eventueel naar
Henrie van Zoggel09-10-2023
Omgezaagde bomen
Vanwege omgezaagde bomen is er een korte omleiding in de route opgenomen. Met dank aan Mari Smits voor de oplettendheid en aanbieden van een alternatief.
Mari Smits08-10-2023
Omgezaagde bomen
Met veel plezier deze tocht gedaan. Ik liep met de wandelgids uit 2020. Enkele aandachtspunten zijn inmiddels verbeterd, alleen op het einde van punt 3 is het door omgezaagde bomen niet meer mogelijk om het beukenlaantje te bereiken. De enige optie daar is om eerst linksaf een klein stuk het ATB-pad te volgen en even verderop naar het parallel lopende beukenlaantje te gaan. Een andere optie is om eerder niet het eerste pad maar het tweede pad rechtsaf te gaan en op het eind rechtsaf te gaan over het zandpad met fietspad.
Annemieke de Bruin10-09-2023
Mooie afwisselende tocht
Op deze hete zondag hebben we toch de wandelschoenen aangedaan voor deze wandeling door de mooie gemengde bossen tussen Hollandsche Rading en Lage Vuursche. De tocht voert ook langs een totaal ander landschap zoals het Nonnenland.
Op de route kwamen we nauwelijks wandelaars tegen, wellicht vanwege de warmte op deze zondag in september. Er waren wel veel fietsers, maar daar heb je nauwelijks last van, omdat je voornamelijk op voetpaden loopt.
Er was wel een - tijdelijke (?) - afsluiting aan het einde van punt 5 waar je het ATB-pad kruist. Het pad tussen het ATB-pad en het beukenlaantje is onbegaanbaar door omgevallen en/of omgehakte bomen. Wij zijn op het ATB-pad naar links gegaan en na een meter of dertig naar rechts doorgestoken naar het beukenlaantje.
Verder mooie tocht en prima beschrijving.
Rutger Burgers10-07-2023
Reactie Arlette
Dat is een mooi initiatief om je te vroeg overleden vader te eren!! En natuurlijk heel fijn dat de wandeling daarbij passend is.
Arlette Boog09-07-2023
Voor mijn vader - Sunset Walk 2023
Zo goed als vanuit huis, loop ik deze tocht door de schitterende en bosrijke omgeving van de Lage Vuursche. Met uiterste zorg heb ik deze wandeling geselecteerd. Voor de Hersenstichting loop ik deze avond mijn 'Sunset Walk 2023' van 16 kilometer uit eerbetoon aan mijn vader die op 59 jarige leeftijd de strijd tegen depressie verloor. Ik was toen 25 jaar en zijn te vroeg overlijden heeft mijn hele leven bepaald.
Het had geen mooiere tocht kunnen zijn. De route brengt je langs de mooiste paden die deze omgeving rijk is. Vindingrijk aan elkaar geregen want hoewel ik geboren, getogen en wederom in deze omgeving woon, heeft deze wandeling me van begin tot eind weten te verrassen Γ©n bekoren.
Ik start de route in de Lage Vuursche zelf. Mijn inziens een aanrader vanwege de uitstekende parkeergelegenheid en de vele horeca voorzieningen. Dus kom je van wat verder, hoe leuk is het dan om af te sluiten met één van de beroemde pannenkoeken uit de Lage Vuursche.
De tocht voert door de oude bossen van de Vuursche met de meest inspirerende paadjes en graslandjes. Ik kom nagenoeg niemand tegen. Dat is wel uitzonderlijk want op een mooie zonnige weekenddag is het hier aanzienlijk drukker. Misschien moet iedereen net als ik deze tocht in het begin van de avond lopen en de zon zien ondergaan. Sluit af met een pannenkoek op één van de geweldige terrassen.
Voor mij eindigt deze tocht rond het natuurgebied het Nonnenland wat ik zo goed ken. Ik zie er de zon langzaam ondergaan. Even later loop ik het gezellige centrum van het dorp weer in waar mijn dochter mij staat op te wachten.
Verreweg de meest inspirerende boswandeling die ik tot dusver heb gemaakt.
Mijn dank is groot, Rutger!
Michiel Jansz28-04-2023
Genieten
Drie jaar en ongeveer 50 trage tochten geleden was dit onze eerste TT. Ik was eerlijk gezegd vergeten hoe mooi en afwisselend deze tocht is! Kies een rustige dag uit (weekenden kunnen hier druk zijn) en geniet!
Rutger Burgers06-04-2023
routecontrole maart 2023
Deze wandeling is onlangs nagelopen en gecontroleerd. Op enkele plekken was de situatie in het terrein veranderd of waren bordjes vervangen. De beschrijving is nu weer tiptop. Dank aan Barbara Tetenberg.
Rutger Burgers07-03-2023
Reactie Susan
Dank je wel Susan voor je uitvoerige en enthousiaste verslag van de wandeling. Uit je woorden maak ik op dat er een paar dingen zijn veranderd. Kennelijk staan bv. die bordjes Verboden Toegang er niet meer. We zullen dit punt als extra aandachtspunt meegeven bij de volgende routecontrole. Vriendelijke groeten, Rutger Burgers
Suus07-03-2023
Prachtige tocht door mooie natuur
Wij wonen hier \'om de hoek\', dus hebben in deze omgeving al heel wat kilometers gewandeld en gefietst. Op deze zonnige dag (2 maart 2023)komt een vriendin van elders in het land deze kant op met de trein en besluiten we haar onze omgeving te laten zien aan de hand van deze Trage Tocht. Handig dat die op het station start. Dan kunnen we meteen na haar aankomst de paden op, de lanen in.En wat leuk, de route brengt ons op meerdere paadjes die wij zelf nog nooit gelopen hadden. Zo ontdekken we dicht bij huis toch weer nieuwe plekken! Bovendien is de achtergrondinformatie bij de wandeling erg interessant, veel daarvan wisten we ook nog niet.We lopen de route zowel met gpx bestand als met de beschrijving in woorden. De gpx klopt als een bus. In de beschrijving ben ik bij punt 2 even de kluts kwijt vanaf \'Voor een houten afrastering met bordjes verboden toegang (tussen de bomen zie je een markante stenen toren).....\'. We komen geen houten afrastering tegen, geen bordjes met verboden toegang en zien gek genoeg ook helemaal geen torentje. Hebben wij iets fout gedaan? Of klopt er iets niet meer in de routebeschrijving? Wellicht kan de volgende wandelaar even goed opletten en dit controleren? Aan de hand van de gpx komen we echter wel bij het punt \'Je passeert een slagboom en op halfverharde weg rechtsaf\'. Verder verloopt alles geheel probleemloos.Deze Trage Tocht doet zijn naam eer aan, want de route gaat echt nagenoeg alleen maar over onverharde paden, waarvan er veel ook alleen toegankelijk zijn voor wandelaars. De mountainbikers hebben hier in het bos eigen paden, gescheiden van de wandelpaden. Alhoewel de natuur nog kaal is in deze tijd van het jaar, genieten we volop. In het voorjaar is het natuurlijk helemaal een paradijs. Erg leuk dat er tussen de stukken bos ook open gedeeltes zitten bij het prachtige Nonnenland en bij punt 6 de open velden. Die afwisseling maakt de route extra leuk.Voor degenen die graag onderweg horeca bezoeken of liever niet achter een boom plassen maar op een echt toilet, zou wellicht in de route vermeld kunnen worden dat je bij punt 4 nagenoeg langs restaurant Buiten in de Kuil komt. Dat is dus al een stuk eerder dan de horeca in Lage Vuursche die pas bij punt 6 te vinden is.Onze top vier van mooie waarnemingen tijdens de wandeling is: een boommarter!, een havik met prooi, goudhaantjes en kuifmezen.Kortom: een heel mooie Trage Tocht die we zeker nog eens een keer gaan lopen!
Rutger Burgers01-11-2022
Wolfsdreuvik
Dank voor de toelichting. Er staat overigens een informatief tekstje over de toren bij de achtergrondinformatie.
Wim van Wijk30-10-2022
T.T Lage Vuursche
Een prachtige tocht in heerlijk herfstweer met dito kleurenpracht
met talloze paddenstoelen; bij punt twee de 'stenen toren' bewonderd , is niet zomaar een stenen toren , het heet Wolfsdreuvik (dreuvik = heuvel)een middeleeuws aandoend monumentaal bouwwerk uit 1938, met binnen een woonkamer, keuken en boven een terras; het
was ooit een adellijk bezit. Op Monumentendag is het te bezichtigen voor publiek
Erna Berends19-10-2022
Prachtig in de herfst
Het was een heerlijke, bosrijke wandeling in herfstkleuren. De bordjes 'verboden toegang' waren verdwenen bij het torentje, dus zijn we toch even gaan kijken.
Anita Rijnders26-02-2022
Super mooie wandeling.
Vandaag, op een mooie zonnige zaterdag, deze mooie, afwisselende TT gelopen. Door het bos, over heide, langs het boerenland en over een drassig weiland genoten van deze prachtige rustige wandeling. In het bos nog veel over boomstammen moeten klimmen vanwege de afgelopen stormen. Complimenten voor de routemakers.
Rutger Burgers29-10-2021
Routebeschrijving gecontroleerd en bijgewerkt
De routebeschrijving van deze Trage Tocht is gecontroleerd en bijgewerkt, onder andere op het genoemde pad met de boomstam. Dank aan Fred den Hertog voor de kundige aanscherping.
Annemiek Bergmans18-10-2021
Pad met boomstam makkelijk te missen
Eerder al opgemerkt. De ingang van het pad met de boomstam bij punt 5 is heel erg smal en deels overgroeid. Je loopt er dus heel makkelijk langs. Maar de boomstam lag er afgelopen zondag nog steeds. :-)
En inderdaad: een prachtige wandeling waarbij je gelukkig geen saaie aanloop hebt door de bebouwde kom.
Marleen de Valk05-09-2021
Schitterend !
Ik sluit me aan bij alle lovende reacties: wat een topper is deze wandeling. En zelfs op deze zomerse dag kom je bijna niemand tegen. Voor wie wel van drukte houd kan in Lage Vuursche neerstrijken en anders loop je lekker door.
Judith Pieper02-08-2021
Prachtige wandeling
Ik was vandaag voor het eerst in deze omgeving. Vanaf de eerste stap tot en met de laatste stap, heb ik van deze prachtige wandeling genoten. Deze komt ABSOLUUT op de lijst favoriete TT te staan.
Tip: bij punt 5 na afsluitboom en bankje even gebruik maken van de GPS. Door de begroeiing heb ik in eerste instantie het pad en boomstam gemist.
Gerard van Bochove21-02-2021
Aanrader
Prachtige en rustige wandeling die zo goed als volledig door bijzonder mooi bos en andere mooi natuurlandschap gaat. Duidelijke en goed gekozen route. Kortom: alles klopt.
Ronald Bakker02-11-2020
Heerlijke wandeling
Op een (stormachtige) maandag deze heerlijke wandeling gelopen. Heel rustig, maar een paar mensen tegengekomen. Lekker afwisselend landschap. Ik had geen enkel probleem met de beschrijving. Een echte aanrader wat mij betreft.
Hein Schilder01-11-2020
verwarring tijdens route
Deze mooie wandeling heb ik op 31 oktober j.l gemaakt. De opmerking van Maria Koekkoek zorgde bij ons voor wat verwarring. Nadat ik langs het prikkeldraad heb gelopen kwam ik op een driesprong. Ik kon rechtdoor(dus niet rechtsaf) of linksaf. Rechtdoor stond een rood/wit kruis op een boom. Eerst ben ik rechtdoor gegaan maar ontdekte al snel dat het vervolg van de route niet klopte, omdat ik even daarna een onverharde weg moest kruisen (volgens de beschrijving) maar ik kruiste wel een bospad. Ik ben teruggekeerd en op de kruising linksaf gegaan. Toen herkende ik niets meer van de beschrijving. Ik ben maar via maps.me naar het station gelopen. Ik vond de beschrijving op dit punt derhalve wat onduidelijk. Dit kan uiteraard ook aan mij hebben gelegen, hoor.
Het in punt 5 genoemde (tweede) pad langs de afrastering van Kasteel Drakensteyn was onzichtbaar als gevolg van de vele gevallen bladen.
Rutger Burgers05-10-2020
Re: is recht misschien links
Maria, ik heb de beschrijving even 'virtueel' nagelopen en die klopt nog. Wat zou kunnen is dat LAW-vrijwilligers de markering op de boom hebben verplaatst. We nemen het punt mee in de volgende controleronde.
Maria Koekkoek05-10-2020
is recht misschien links?
Fijne wandeling, gisteren veel paddestoelen gezien. Ik vermoed dat er een fout in de beschrijving zit. Bij punt zes staat: 'Op driesprong rechtsaf, witrodemarkering op boom.' Die markering staat er dus het is goed punt. Toch liepen we dus verkeerd. Gelukkig hadden we de track ook en toen we links gingen op deze kruising klopte de rest weer wel.
Odiel Kranendonk23-07-2020
Genoten!
Gisteren deze mooie en afwisselende tocht gewandeld. Prima wandelweer en een schitterende omgeving. Een tijdje helaas veel overvliegende helikopters, maar verder helemaal goed.
Rutger Burgers12-06-2020
Klein puntje
Mooi dat je genoten hebt van de tocht en helemaal goed dat je de GPX-track erbij hebt gebruikt. Wij adviseren ten allen tijde om naast de beschrijving de GPX of de topokaart te gebruiken, dan is mislopen niet meer mogelijk.
Inge Reinders12-06-2020
Mooie tocht, klein puntje
ASfgelopen woensdag deze toch gelopen. Inderdaad super goed beschreven, met een GPS als back-up vind ik het persoonlijk heel sterk dat je steeds referentiepunten uit de beschrijving kan halen. Bij punt 5: 'Op kruising van paden rechtsaf, langs open veld' raakten wij ietsje in de war omdat het genoemde bospad(dat haaks naar rechts boog) al langs het veldje ging. Aan het eind hiervan staat ook een metalen hek. Dit is niet het hek dat wordt bedoeld. Dit 'foute' hek vergeten en gewoon 'rechtsaf, langs open veld'. Eigenlijk de hoek om dus.
Een beetje verwarrend vonden wij bij deze tocht, het viel ons hier op, dat er soms staat je 'passeert' een (klap) hek, terwijl je er door moet. Met de GPS geen enkele twijfel, maar met de tekst soms. Al met al een geweldige tocht, wij gaan hem nog een keer lopen met een grotere groep!
Jessica Zoutendijk31-05-2020
Hollandsche Rading
Een hele mooie wandeling met goede afwisseling in het landschap. Wat vooral erg fijn aan de wandeling Is, dat deze heel goed is beschreven en zonder GPX te lopen.
Paul van de Laar11-04-2020
*****
Prachtige wandeling door de rustige uithoeken van de Lage Vuursche. Geen problemen om hier afstand te houden van de schaarse medemens. Veel vogels ook op deze mooie lentedag.
E. Winternitz28-02-2020
Hollandse Rading-Lage Vuursche 16 km
Gisteren deze wandeling gemaakt. Ondanks de regen en springen over waterplassen hebben we toch genoten van deze tocht. Mooie wandeling .Maar toch een opmerking bij punt 6.
Halverwege regel 7 ?..een slingerend paadje. 'op een driesprong vΓ³Γ³r het veld rechtsaf, pad met rechts het veld'
Klopt niet. Echter wel verderop halverwege het veld gaat een pad rechtsaf maar zonder rechts het veld. Ik zag in een reactie van 11-11-19 dat men het zonder navigatie ook niet kon vinden.
Rutger Burgers06-01-2020
reactie fred
Dank je wel Fred voor je lovende woorden. Altijd een stimulans om weer nieuwe Trage Tochten te bedenken.
Fred Den Hertog06-01-2020
Super wandeling
Een supermooie afwisselende route. Wij zijn gestart in Lage Vuursche en vonden het na16 km jammer dat het al weer afgelopen was.....Je wandelt door mooie oeroude bossen, onverwachte bosduinenlandschap, verstopte vennen en het boeiende Nonnenland. Dit is een route die je gewoon een keer gelopen moet hebben. Daarna zal je deze nog vele malen gaan lopen. Advies: loop door de weeks dan heb je vrijwel geen andere wandelaars en vrijwel geen vliegverkeer vanuit Hilversum.
Wim van Wijk31-12-2019
Lage Vuursche
Vandaag Oudejaarsdag deze prachtige wandeling gelopen.
met heerlijke weer ; heel afwisselend met leuke brede en smalle paden, open plekken , genoeg bankjes om te lunchen ,met leuke plekjes
Paul11-11-2019
Vliegtuigen
Vorige week deze mooie tocht gemaakt. Het gebied rondom Hollandsche Rading kende ik nog niet goed, hoewel ik vaak genoeg in Lage Vuursche ben geweest. Genoeg afwisseling en leuke paadjes, met voor mij als uitsmijter de Boskuil. Wat een prachtige plek!
Rond punt 6 had ik het zonder navigatie niet gevonden.
Een ding moet me wel van het hart: vrijwel continu hoor je hier vliegtuigen overkomen. Het ene is nog niet weg, of het volgende dient zich al weer aan. Niet oorverdovend, maar wel heel irritant. Waarom toch?!
Yolanda 05-10-2019
paddenstoelen!
Vandaag ontzettend genoten van deze prachtige tocht. Ik heb nog nooit zoveel en ook zoveel verschillende soorten paddenstoelen gezien. geweldig!
Prachtige wandeling, leuke paadjes. Wij liepen hem op gps maar ik vraag mij af of we anders de weg hadden kunnen vinden bij die bosweg (punt 6) landgoed Eyckenstein. Ze zijn daar aan t kappen.
Frank van der Meer03-05-2019
Prachtige tocht!
Superleuke wandeling rond Lage Vuursche. Een dorpje waar ze 395.000 pannenkoeken per jaar bakken, leerde ik van de Koningsdag-quiz 2019. Minstens evenveel bomen tref je in het gevarieerd bos, dat speels wordt afgewisseld met grasland, weilanden en akkers. De tocht voert bijna helemaal over heerlijke onverharde paadjes. Zware aanrader!