×

Over deze wandeling

Versie 29-04-2025
Voor de liefhebbers van het rivierenlandschap een mooie wandeling in het Rijk van Nijmegen tussen Nederasselt en Overasselt langs de Maas. We starten in Nederasselt bij de monumentale katholieke kerk Antonius Abt en komen al snel langs de bakstenen hervormde kerk, een rijksmonument. We lopen naar de Maas, waar we zicht hebben op de sluis en de imposante brug over de rivier naar Grave. Daarna wordt het ruim vier kilometer lang struinen langs de rivier. Bijzonder aan dit traject langs de Maas is dat het water aan weerszijden is omzoomd door prachtige bomen. In de buurt van Overasselt hebben we steeds zicht op de standerdmolen Zeldenrust en de torenspits van de kerk. We komen door een klein landgoedje De Zomp en schampen aan de rand van Overasselt. We struinen over gras onderlangs de Waalbandijk. De route vervolgt over enkele betonpaden door het boerenland in de uiterwaarden. Het is absoluut de moeite waard om het heen-en-weertje naar Kroonwerk De Coehoorn te maken, restant van een fort uit de Zuiderwaterlinie, aangelegd door Menno van Coehoorn om de vestingstad Grave aan de overkant van de Maas te verdedigen. Op het laatste deel van de wandeling lopen we nog even langs een fraaie waterplas, het Molenwiel, met uitzicht op de mooie Maasmolen, ook een standerdmolen

Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
Rob Wolfs29-04-2025
TT Nederasselt
Trage Tocht Nederasselt is nagelopen en gecontroleerd. De route was nog helemaal intact, maar de beschrijving is op diverse punten bijgewerkt en nu weer actueel. Met dank aan Marina Wijnands.
Rob Wolfs08-06-2024
Reactie op Gert
Bedankt voor je reactie, Gert. Tsja, bij onze wandelingen hoort dat er soms een beetje bij. Hoog gras is meestal maar tijdelijk.
Gert Kamphuis08-06-2024
Mooie route, momenteel slecht begaanbaar
Vandaag deze mooie route gelopen. Met name gedeelte langs de Maas vond ik erg mooi. Daarna maken de molens, kerken en boerderijen dit een afwisselende wandeling. Wel is het hele deel langs de Maas op dit moment slecht begaanbaar vanwege het zeer hoge gras, zonder duidelijk pad.
Dus een aanrader maar ik denk in een ander seizoen wat makkelijker te lopen.
Rob Wolfs10-02-2022
TT Nederasselt
Deze wandeling is nagelopen en gecontroleerd. De tekst is op één punt aangepast en nu weer actueel. Track en topkaart zijn ook bijgewerkt. Met dank aan Arno de Graaf.
Rob Wolfs26-02-2021
Reactie op M van Dijk
Bedankt voor je reactie, M van Dijk. Horeca is aangepast.
M van Dijk25-02-2021
Trage Tocht Nederasselt
Een aardige tocht; maar helaas heeft een overijverige agrariër meerdere extra draadversperringen geplaatst op het traject langs de Maasoever - en dan zonder opstap-plankje of hek ;-( In hoeverre dit toegestaan is, weet ik niet, wij hebben de draden met enig geweld weggebogen. Nooit gedacht dat ik letterlijk zó tegen Farmers Defence Force aan zou lopen ;-)
@ Rob: 'de Veldschuur' (1e horecapunt) lijkt mij niet in Leersum te liggen... Copy / Paste foutje ?
Rob Wolfs27-12-2020
Reactie op Ger Coolen
Beste Ger, bedankt voor je reactie. Ik heb de Waalbandijk in de tekst aangepast naar Maasbandijk. Ik kan me voorstellen dat je het Kroonwerk vindt tegenvallen. Het is inderdaad niet veel meer dan een schamel restant herkenbaar aan de begroeiing, maar met enige verbeelding en achtergrondinformatie toch wel weer interessant.
Ger Coolen23-12-2020
route beschrijving
vandaag deze trage tocht gelopen mooie wandeling
in de beschrijving staat diverse keren Waalbandijk dit moet zijn de Maasdijk
kroonwerk de coehoorn valt tegen
Carlo Hagemann24-03-2019
Hoofd helemaal leeg
Een mooie, trage wandeling. Traag vooral omdat je echt kilometers lang door het weiland loopt, langs een wel heel rustige Maas (vier roeiboten geteld, verder niks...) met een mooi uitzicht op Grave. Mijn hele hoofd leeg, zeg maar. Dank je! Als ik nog een keer zou lopen, zou ik het ommetje naar Kroonwerk De Coehoorn laten voor wat het is en wel om drie redenen: 1. ik vond het niet heel bezienswaardig 2. Je kunt het aan het begin van de wandeling (begin punt 2) ook al zien 3. De verleiding om na het Kroonwerk niet het hele eind terug te lopen, maar gewoon de kortste weg naar Nederasselt te nemen is groot (gelijk aan het begin van de route, maar dan andersom.