×
Pad langs vijver op landgoed Colckhof
Pad langs vijver op landgoed Colckhof
Centsweg
Boerderijtje De Cent
Voormalige koetsierswoning
Oprit Huis 't Rozendael
Winkel en rustpunt iets van de weg
Onderhoudspad Nieuwe Wetering
Voormalige portierswoning de 'bagatelle'
Huis De Colckhof
Zicht op de historische moestuin
Pad langs de vijver
Theekoepel
Landgoed Colckhof
Landarbeidershuisje Colckhof
Berceau
Havezathe Den Alerdinck
Uitzicht bij vijver Den Alerdinck
Overijssels Kanaal
Begin voetpad bij Slennebroekerweg
Graspad
Door de bosstrook van De Horte
Paadje naar Blankvoortpad
Hoonhoorst, café-restaurant Kappers en molen van Fakkert
Tuinterras café-restaurant Kappers
Derde verdieping Molen van Fakkert
Oude Vechtsteeg
Eikenlaan landgoed Den Aalshorst
Boerenschuur Den Aalshorst
Den Aalshorst vanaf de voorwaterallee
Engelse Werk Den Aalshorst
Vijver Engelse Werk
Jan's bankje
Bergerallee
Dienstwoning Den Berg
Huis Den Berg
Pachtboerderij Den Berg
Paadje langs akkers
1 / 39

Over deze wandeling

Versie 01-03-2022
NB Aangezien honden niet toegestaan zijn op de graspaden langs de Nieuwe Wetering en op het particuliere terrein in Slennebroek, zijn er alternatieve routes beschreven. Dit is een echte landgoedwandeling, langs vijf fraaie landhuizen. Vanaf station Heino loopt de route langs Huis 't Rozendael en de Nieuwe Wetering naar de landgoederen Colckhof en Den Alerdinck, daarna langs het Overijssels Kanaal. Vervolgens over particulier terrein en door een smalle bosstrook naar Hoonhorst, met een historisch café en een korenmolen. Tot slot over de landgoederen Den Aalshorst (met een mooi park in Engelse landschapsstijl) en Den Berg naar station Dalfsen. 70% onverhard! Wandelsporen is gebaseerd op diverse wandelgidsen van Marycke Naber, zoals het Geert Grootepad (uitverkocht, wel verschenen op naberpaden.nl), Wandelen buiten de binnenstad van Zwolle, De mooiste landgoedwandelingen in Salland en de Achterhoek en Twentse Kruistochten. Daarnaast op delen van het Twentse Kapelletjespad (ook te vinden op naberpaden.nl) en op wandelingen van station naar station die Marycke heeft georganiseerd voor de Wandelpool (wandelpool.nl).
Marycke Naber01-03-2022
Routebeschrijving aangepast
Dankjewel Janny, ik heb de routebeschrijving aangepast.
Janny Achterkamp-Renkema01-03-2022
routebeschrijving
Afgelopen zaterdag hebben mijn man en ik deze route gelopen, een mooie route. We wandelen best vaak bij Heino en Dalfsen, toch nog over onbekende paden gelopen. Wij vroegen ons alleen af, of beschrijving bij het begin van punt 8 wel klopt. Er staat in de 1e zin nà afsluitboom:
- aan het eind RA over de klinkerweg -. Volgens ons moet dat zijn: ga bij paaltje met nr. W38 RA. En het is geen klinkerweg meer, maar een gewone asfaltweg. Misschien hebben wij het verkeerd, toch misschien goed om te controleren.
Ed Piek06-10-2020
Wandelsporen Heino-Dalfsen
Altijd handig van station naar station lopen. De landgoederen zijn erg leuk om te lopen. Het stuk tussen het Overijsselskanaal en Hoonhorst is minder uitdagend door de aaneengesloten graslanden en nog relatief jonge landschapselementen.