×
Bronkhorst
Bronkhorst
Zeldzame bosgeelsterren langs het pad bij Bronkhorst
1 / 2

Over deze wandeling

Versie 06-08-2026
Vanuit het station Dieren loop je eerst door de oude dorpskern naar de veerpont naar Olburgen. Aan de overkant loop je dan tot aan Bronkhorst over een vrij liggend fietspad over de bandijk, met een fraai uitzicht op de IJsseluiterwaarden en - aan de overzijde - de landgoederen op de flanken van de Veluwe. Bronkhorst zelf is een prachtig mini-stadje, zeer de moeite waard om er even rond te kijken.

Ter hoogte van Bronkhorst steek je met een pontje de IJssel over naar de westkant. De uiterwaard is hier mooi en je wandelt tussen twee boomrijke landgoederen door. Daarna loop je via de bebouwde kom naar Station Brummen.

NB. Bij zeer hoog of juist zeer laag water en bij ijsgang worden de beide pontjes uit de vaart genomen. Informeer hier van tevoren naar als je bij dergelijke omstandigheden op pad gaat.
Bé Pelster15-07-2019
Bronkhorst mag je niet missen
4 juni 2019: 3e etappe IJsselpad. Met de veerpont Dieren - Olburgen bereik ik de start. Het fietspad over de dijk, met fraaie uitzichten over de IJssel brengt me in Bronkhorst. Wat een prachtig stadje. Hier moet je geweest zijn. Rondkijken en natuurlijk even pauzeren op een terrasje. Daarna over grotendeels een graspad naar Baak. Het eerste deel is prima beloopbaar, maar het stuk tussen de Bakerwaardseweg en de Molenweg was 'een ramp'. Het gras kniehoog en veel distels, brandnetels en ander onkruid. een maaibeurt zou hier niet misstaan!!!!!
Openbaar vervoer tussen Dieren en Baak via Zutphen.
Nog geen horeca aanwezig.