Een verrassende wandeling over Breeveen, langs de Leersumse Plassen en door het bosreservaat De Heul. Je start bij Breeveen, een heidegebied van het Utrechts Landschap, en wandelt vervolgens het Leersumse Veld op. Mooie paden kruisen de heidevelden en brengen je in het natte heidegebied, kort bij de plassen. In de zomerperiode zie je hier Gentiaan en Zonnedauw. We komen uit bij de Leersumse Plassen en lopen van 15 maart tot 1 september aan de linkerzijde van de Tweede Plas en in de overige periode aan de rechterzijde. In beide gevallen gaan we over een dam tussen de plassen door. We komen langs de vogelkijkhut en wandelen vervolgens door het Bosreservaat De Heul. Er volgen nog mooie rustige paadjes aan de rand van Valkenheide, waarna we terugkeren bij de Werkschuur.
Reacties
Geef reactie
Alle paden weer goed begaanbaar
Fred Den Hertog, 28-05-2025
Vandaag vastgesteld dat alle paden weer uitstekend te bewandelen zijn. Je ziet nog wel dat het water veel naaldbomen noodlottig is geworden. Ga weer genieten van dit mooie gebied!
prachtige wandeling!
Ruud Raats, 26-05-2025
Niets teveel gezegd. Een van mijn mooiste wandelingen. Dank!
Nog meer plekken nog steeds te nat
Kees van Ouwerkerk, 03-04-2025
Heel fraaie wandeling we hebben genoten. Naast de gemeldde stukken die onder water staan, kwamen wij op het pad vanaf punt 5 al vrij snel tot een halt vanwege het hoge water.
Nog een paadje eromheen geprobeerd maar het werd steeds moeilijker
Dus van 5 naar de plas terug gewandeld
Natte voeten
Fred Den Hertog, 19-01-2024
Vervelend Karen, denk je dat je hoog en droog op de heuvelrug loopt blijken er toch nog behoorlijke wat natte stukken in de route te zitten. Ja dit jaar is het wel extreem en zeker aan de voet van de heuvelrug. Laat even weten of je een losse gekochte route had aub, dan stuur ik je een droge andere route.
Deels erg nat
Karen Daman, 19-01-2024
Het gedeelte van +/- km 5,5 - 7 is erg nat. Deels ondergelopen en bevroren paden. Ik zakte er door het ijs, zeiknatte voeten ??
Omlopen
Ronald Van der Velden, 31-12-2023
Vandaag (31-12-23) de route weer gelopen. Blijft prachtig. Voor degene die de route langs de 2e en 3e plas lopen. Het pad tussen de plassen is overstroomd. Beste is ipv linksaf tussen de plassen, rechtdoor te lopen tot klaphek. Daar het pad links langs de plas volgen. Dan y-splitsing links en dan 1e rechts de route weer vervolgen
Genieten
Marjan , 29-01-2023
Wat een prachtige wandeling; het is ruim 8 km genieten geblazen. Het is een uniek gebied waar ik veel langere wandelingen heb gelopen, maar het is de routemakers gelukt, ook als je hier nog nooit bent geweest, om de route zo in elkaar te zetten dat je een heel goede indruk van het gebied krijgt. Als toetje nog een rondje door De Heul, een stil en een beetje vergeten gebied.
Deze wordt toegevoegd aan mijn lijstje favorieten.
Geef reactie