×

Over deze wandeling

Versie 16-12-2022
Stelkampsveld, het is meer dan prachtig wandelen in dit afwisselende gebied met essen, houtwallen, bos en heidevelden met vennetjes. De laatste jaren hebben hier in het kader van natuurherstel drastische werkzaamheden plaatsgevonden om zo bijzondere en kansrijke natte natuur te herstellen. Stelkampsveld - aangewezen als Natura2000 gebied - is een van de plekken met de meest zeldzame plantengroei van Nederland. Je treft er gevlekte orchis, klokjesgentiaan, parnassia en wolfsklauwmos aan. Het Stelkampsveld maakt deel uit van landgoed Beekvliet. Op deze wandeling kun je kennismaken met deze fraaie gebieden middels smalle paadjes door bos en langs akkers, ga je struinen langs vennetjes en houtwallen en heb je halverwege de route gelegenheid om plaats te nemen op enkele mooie 'vlonderbankjes' met uitzicht. Vermeldenswaard zijn nog het trekpontje over de Slinge aan het begin van de route en de historische Museumboerderij Lebbenbrugge aan het eind van de route. Lebbenbrugge is gelegen aan een oude Hessenweg en was een plek waar tol werd geheven. Tegenwoordig kun je er - met uitzondering van de wintermaanden - het museum bezoeken en is het tevens mogelijk iets te drinken.
⚠️️ Nummers: nummers in de routebeschrijving komen overeen met de nummers op de kaart.
Hanneke Drenth14-02-2025
Prachtig!
Weer zo'n mooie wandeling van Truus Wijnen. Altijd op paden waar we nog nooit zijn geweest.
Mieke Smit14-02-2024
Reactie
Prachtige wandeling!! Zelfs op een regenachtige februaridag?
Marianne Bessels-Kremer01-06-2023
Orchideeën
Uit de wandelgids 'Wandelen in de Achterhoek' van Truus Wijnen weer een route uitgekozen. Vanmiddag genoten van dit prachtige gebied en héél veel orchideeën gezien, geweldig!
Gerrit-Jan van den Berg27-04-2023
Mijn guilty pleasure
Deze wandeling heeft alles wat je maar wilt dus daar gaan we het niet over hebben. Maar wel even speciale aandacht voor het pontje (mijn guilty pleasure). De koffie bij de Lebbenbrugge is ouderwets lekker en kost nagenoeg niks. (de appeltaart zag er goed uit maar hebben we maar niet genomen)
Nog geen horeca aanwezig.