We maken een mooie wandeling van station Wolfheze naar station Arnhem. Ingeklemd tussen het spoor en de weg tussen Arnhem en Ede ligt hier een prachtig glooiend landschap met verrassende uitzichten. Sporen van de geschiedenis zijn op de landgoederen Lichtenbeek, Boschveld en Mariëndaal nog duidelijk herkenbaar in een oude weg, een theekoepel of een sprengenbeek. Maar bovenal is het genieten van de rust en van de vele onverharde bospaden en de fraaie eiken- en beukenlanen. Landgoed Mariëndaal ligt op de flank van de stuwwal en wordt doorsneden door een erosiedal, waardoor het landschap hier flink geaccidenteerd is. Van oudsher waren er op Mariëndaal bronnen, die werden uitgegraven tot sprengenbeken om watermolens aan te drijven. Voorbij de spreng is rond 1865 een berceau geplant, die ook wel de 'Groene Bedstee' wordt genoemd. Een berceau is een pad waarlangs aan weerszijden bomen staan, die aan de bovenzijde met elkaar verbonden zijn. Zo is als het ware een tunnel ontstaan.
Routebeschrijving en kaart: neem op je wandeling altijd een routebeschrijving en een
topografische kaart van Wandelzoekpagina mee. Beide vullen elkaar aan. Als de een niet klopt, kun je terugvallen op de ander.
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf hebt. De versiedatum vind je onder het kaartje.