Een bijzondere wandeling in Nijmegen door het centrum en langs de rivier de Waal, een nevengeul, over drie bruggen en een écht eiland. Met zicht op nog meer mooie bruggen, het stadsfront, de Ooijpolder en de stuwwal in de verte. Vanaf het station lopen we over de brede wandelboulevard naar het Keizer Karelplein en door het Kronenburgerpark van hoog naar laag met waterval, middeleeuwse muren en torens, naar de een van de oudste winkelstraten, de Lange Hezelstraat. Na een romantisch rondje om de Stevenskerk komen we bij de Grote Markt met het bekende beeld van Mariken en de imposante Waagh. De route kronkelt over trappen in alle soorten en maten door de Benedenstad naar de Waalkade, waar het na de Waterwolf op een van de vele terrassen genieten is van de uitzichten over de rivier. We klimmen weer omhoog naar het Valkhofpark met (ruïne)kapel, steken de brug over en bij de Belvédère hebben we opnieuw prachtige panorama's over Waal en Ooijpolder. Het blijft dalen en klimmen, nu naar de brug over de Waal. Aan de overkant dalen we af naar het stadseiland Veur-Lent en de Ossenwaard, ontstaan door het graven van de nevengeul de Spiegelwaal. Over smalle, ruige paadjes en over brede flaneerpaden lopen we langs en tussen het water van de rivier en de nevengeul. We gaan de fraai gebogen Zaligebrug over, onder de spoorbrug door en komen langs de Lentse Warande, waterkering en tribune inéén. Aan de overkant passeren we een grote betonnen rivierkazemat en verder op het bekende Romeinse masker van kunstenaar Andreas Hetfeld. We steken voor de laatste keer de Waal weer over, langs de spoorbrug. Beneden lonken het nieuwe Havenkwartier met de vele terrassen en het zicht op de oude haven. Na een pad in de luwte van het Kronenburgerpark duiken we het drukke stadsgedruis in op weg naar het station. Met dank aan Marina Wijnands voor het meedenken en meelopen.
Laatste versie: controleer voordat je gaat wandelen even of je de laatste versie van de pdf en de GPX-track hebt.
Reacties
Geef reactie
Spectaculair
Tika, 19-07-2023
Deze wandeling een aantal jaren geleden al eens gelopen, maar het begin was nu heel anders. Schitterende wandeling met werkelijk spectaculaire uitzichten op de oude binnenstad van Nijmegen. Prachtige moderne bruggen, bloemrijke paadjes langs de oevers van de Waal en de Spiegelwaal, mooie architectuur en dat gigantische beeld van een Romeins masker. Vandaag extra bijzonder doordat we de hele dag uitzicht hadden op de 4Daagse-wandelaars (en het feestgedruis hoorden), maar zelf toch rustig konden lopen. Alleen aan het einde op de Waalkade besloten om de wandeling aan te passen; het werd te druk. Over de horeca op Veur-Lent: café Waalzicht is overdag vrijwel nooit open, daar heb je dus als wandelaar niks aan. Maar er tegenover ligt Café De Zon, met fijn terras en heerlijke zelfgebakken taart.
TT Lent-Nijmegen
Rob Wolfs, 18-04-2023
De omleidingsroute heeft driekwart jaar geduurd, maar is nu niet meer nodig. Het onverharde het paadje langs de Waal is weer toegankelijk. Tekst en kaarten zijn aangepast, met dank aan Marina Wijnands.
TT Lent-Nijmegen
Rob Wolfs, 05-07-2022
Trage Tocht Lent-Nijmegen is nagelopen en gecontroleerd. De route is op een paar punten bijgewerkt en geactualiseerd. Over het Honig-complex is geen rondje meer mogelijk, nu alleen nog een heen-en-weertje. Op het eiland Veur-Lent is een tijdelijke omleidingsroute gemaakt in verband met werkzaamheden. Tekst en kaarten zijn aangepast. Met dank aan Marina Wijnands.
Reactie op Karin
Rob Wolfs, 05-03-2020
Karin, bedankt voor je reactie. Ik heb de tekst aan het begin van de wandeling bij de dijk aangepast. Ook de situatie bij het Honigcomplex aangepast aan de huidige situatie. Die is echter steeds aan verandering onderhevig in verband met aanleg nieuwe woonwijk.
Genieten van de Waal
Karin Gibcus, 04-03-2020
Een erg mooie route om te lopen, we hebben er erg van genoten. Vanaf punt 7 hebben we er een eigen draai aangegeven zodat we nog even door de binnenstad van Nijmegen konden wandelen, Daar wij de auto in Lent hadden staan zijn we via de Waalbrug terug gelopen naar Lent waardoor we uiteindelijk op 19 km uitkwamen.
Dit keer weinig tot geen onduidelijkheden in de beschrijving alleen bij punt 1 (Deze steeds blijven volgen tot dijk. Daar naar beneden en
LA langs water.)het was duidelijker geweest, lopen tot op de dijk , LA en eerste trap naar beneden dan LA.
Punt 4: Zoals eerder aangegeven is het door werkzaamheden en woningbouw erg onduidelijk wat te doen bij huisnr. 283.
We zijn er wel uitgekomen en hebben erg genoten van hoe de oude Honigfabriek nu gebruikt wordt.
Bedankt voor deze mooie route.
TT Lent-Nijmegen
Rob Wolfs, 16-10-2019
De aanlooproute vanaf station Lent is aangepast in verband met werkzaamheden tussen station en de dijk. Minder fraai dan voorheen, maar het kan niet anders voorlopig. Met dank aan Dave van Brenk voor de nieuwe routesuggestie. Tekst en kaarten zijn ook aangepast.
Routebeschrijving
Dave van Brenk, 15-10-2019
Het klopt dat deze weg is afgesloten, er worden hier
nieuwe woningen, een een winkelcentrum gebouwd. Waarschijnlijk komt deze weg te vervallen. Zie: https://www.gelderlander.nl/nijmegen/in-2019-start-eindelijk-bouw-nieuw-winkelcentrum-in-nijmegen-noord~a5a1f6ba/
Alternatief is: Vanaf het station richting Hertog Eduartplein lopen, dat ligt voor het Van der Valk hotel. Eerste weg rechts op dat plein, de Hoge Bongerd, direct weer rechts, de weg gaat over in Warmoerzierstraat. De eerste weg rechts, Parallelweg, deze uitlopen tot de dijk en daar is de route op te pakken. Of het er mooier op wordt?...... Maar het kan voorlopig niet anders
Nijmegen
Rob Wolfs, 05-09-2019
Zoals je hieronder kunt lezen is deze route in april 2019 nog gecontroleerd en bijgewerkt. Vervelend dat er nu weer barricades zijn onderweg, maar dat komt in een stedelijke omgeving wel vaker voor en meestal is dat ook tijdelijk. We gaan het uitzoeken wat hier precies aan de hand is. Ondertussen adviseer ik wandelaars een goede kaart te gebruiken om alternatieven te vinden.
routebeschrijving klopt niet overal
Adri Spenkelink, 04-09-2019
4 september deze wandeling (gedeeltelijk) gelopen.
Zowel de GPS track als de routebeschrijving kloppen deels niet.
Al gelijk in het begin bij punt 1: 'Nu eerste asfaltweggetje linksaf tussen paaltjes door. Op driesprong met Woenderskamp RD Zaligestraat vervolgen'
Dit is onmogelijk. Alles is volledig met hekken dichtgebouwd. We hebben een behoorlijk eind om moeten lopen om bij fort van Holland uit te komen.
Bij punt 4: 'Ter hoogte van nummer 283 aan de rechterkant LA langs gebouw van golfplaten...' Ook dit is onmogelijk, je kunt er nergens linksaf, het is er één grote bouwput.
Het zou kunnen dat er nog meer dingen niet kloppen, dat weet ik niet. Ik heb hoofdzakelijk met de GPS de route gevolgd, dus niet steeds de routebeschrijving erbij. Ik denk dat het goed is dat de route een keer wordt nagelopen en waar nodig aangepast / gecorrigeerd.
TT Lent-Nijmegen
Rob Wolfs, 01-04-2019
Deze route is in het veld gecontroleerd en op twee punten aangepast. Routebeschrijving en kaarten zijn weer actueel.
Fijne wandeling
Ellen , 09-04-2018
Een wandeling die je met plezier loopt. Afwisselend en heel goed aangegeven.
Heerlijke wandeling
Wim Peter, 08-04-2018
Lent-Nijmegen is een mooie en afwisselende trage tocht.. Heerlijk ontspannen gelopen op deze prachtige dag. En zoals gewend, uitstekend beschreven. Een aanrader..!
Aanrader!
de Wandelaar, 27-04-2017
De #TrageTocht Nijmegen-Lent was er één met vele elementen, natuur, literatuur, cultuur, architectuur, kunst en historie. Echte aanrader!
Geef reactie